Reklama:

Do Turecka míří davy turistů. Chtějí vidět divy světa, bavlněný hrad a levně nakoupit

Při vyslovení Turecka mnohým lidem vyvstane na paměti jako první kebab. Země Orientu ale není jen o masu v housce. Turisté mohou v Turecku kromě ochutnání místní kuchyně, poznat i řadu památek, prozkoumat přírodní zajímavosti a užít si odpočinku na místních plážích.

turecko-mediterranean-sea-1353502-1920x1440

Turecko nabírá na popularitě, patří mezi jeden z nejnavštěvovanějších cílů Čechů. A není divu. Země se nachází na pomezí dvou kontinentů, a tak nabízí rozmanitost všeho druhu. Kde jinde poznat směsici asijské i evropské kultury na jednom místě?


V Turecku si nenechte ujít divy světa a ani bavlněný hrad

Možná vás překvapí, že i dovolená v Turecku nemusí být jen o válení se na pláži. V zemi Orientu najdete mnoho antických památek a k tomu dva divy světa, kterými jsou Artemidin chrám v Efesu a Mauzoleum v Halikarnasu. Tisíce turistů také míří v Turecku k slavnému Pergamonu, do Tróje a Istanbulu.

Jestliže poznávání historie není to, co od dovolené očekáváte, a dáváte raději přednost přírodním krásám, potom i vy si v Turecku přijdete na své. Pokochat se můžete pohledem na biblickou horu Ararat vysokou 5 137 m n. m., kombinace jejího zasněženého vrcholu s písečnými plážemi vytváří dokonalou přírodní scenérii plnou kontrastů.

Přírodní atrakcí, kterou v Turecku musíte zaručeně vidět, je Pamukkale (bavlněný hrad). Tento přírodní úkaz vznikal zhruba 15 000 let a dnes je pod ochranou UNESCO. Nikde jinde na světě nic podobného neuvidíte.

 

Nejvíce turistů míří na Tureckou riviéru

V Turecku si přijdou na své milovníci aktivní a poznávací dovolené, stejně tak i ti, kteří se do země Orientu vydají za odpočinkem, sluníčkem a mořem. Turecké pobřeží omývá Středozemní, Černé, Egejské a Marmanské moře.

Turisty nejvyhledávanější je ale Turecké riviéra, která se nachází na jihu země a kterou omývá Středozemní a Egejské moře. Oblíbenými letovisky pak jsou Konakli, Alanya, Kemer nebo Sorgun. Turecká riviéra je zárukou krásného počasí, a to díky pohoří Taurus, které chrání oblast před nepříznivým počasím.

Obávat se nemusíte ani špatného ubytování. Především na jihu země najdete plně vybavené luxusní hotelové komplexy. Přesto pokud chcete mít jistotu, před výběrem dovolené si přečtěte recenze hotelů. Jen tak se dozvíte, zda vámi vybrané ubytování stojí opravdu za to.

 

Nepropásněte šanci levně nakoupit nejen suvenýry

Turecko je levné, i proto se řada turistů do země vydává za nákupy. Oproti Řecku zde nakoupíte téměř za polovic, přitom kvalita nabízených produktů a služeb je srovnatelná se státy západní Evropy. A bez čeho z Turecka nesmíte odjet?

-          Bez ochutnání místní kuchyně. A jen u kebabu nezůstávejte.

-          Navštivte alespoň jeden z tamních trhů.

-          Turisté nejčastěji nakupují koření, vodní dýmky, tabák, turecké čaje, šátky, boty a kabelky.Nevíte, s jakými aerolinkami letět? Poradíme vám

Každá správná dovolená začíná volbou letecké společnosti, která vás dopraví na místo určení a končí ideální volbou ubytovacího zařízení. Pokud chcete, aby se vaše cesta stala opravdu nezapomenutelnou, měli byste při plánování myslet i na ty nejmenší…


Ultimátně levné a zábavné cestování? Nový cestovní portál cklub.cz vám ukáže správný směr

  Dovolená pro mnoho z nás znamená období pohody, kterému ale předchází velké množství stresu. Začíná to už v našem internetovém prohlížeči. Změť porovnávačů, osobních cestovatelských blogů či recenzí na hotely dokáže zamotat hlavu. Jak letos…


Vranov - ideální místo pro rodinnou dovolenou

Okolí vodní nádrže ve Vranově nad Dyjí je ideální lokalitou pro rodinný pobyt na Moravě. Na své si přijdou dospělí i děti.   Nádrž ve Vranově nad Dyjí vznikla ve 30. letech minulého století a již tehdy se její okolí stalo vyhledávanou rekreační…


Pražské letiště hlásí rekord! Jaké dovolenkové destinace vedou?

Pražské letiště za poslední léta zaznamenalo devítiprocentní nárůst cestovatelů a cestovatelek a pětiprocentní nárůst v četnosti letů. Dále se o slovo přihlásily tři nové letecké společnosti. Kam všichni tolik cestují? Co nesmíte zapomenout s…


Autorizovaný internetový prodejce zájezdů a dovolené do celého světa.
Holiday.cz | HolidayBeach.sk Autorizovaný prodejce Zájezdů na Internetu © Paseo s.r.o. 2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena
| Inzerce | Affiliate | Aktuální Počasí | Atlas zemí | Tipy na výlety | Rady na cestu |
Holiday.cz ® je registrovaná ochranná známka

Vyvíjí: Evolved Solutions