REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Expozice času ve Šternberku je zábavou pro malé i velké

Expozice času Šternberk

Expozice času, ČSA, Šternberk, Česko, Zobrazit na mapě

Šternberk je moravské město v Olomouckém kraji, ležící 16 kilometrů severně od Olomouce.

Tato jedinečná expozice zaujme nejen milovníky hodin, ale i všechny ostatní. Zopakujete si zde své znalosti, které už jste dávno zapomněli a určitě tu získáte i spoustu nových poznatků.

O expozici a jejím původu

Vznik expozice vyšel z pojmu „Šternberk – město hodin“. Až do roku 1999 se totiž Šternberk mohl chlubit tímto přízviskem. Vyráběly se zde budíky, nástěnné a stolní hodiny značky PRIM, vyučoval se zde obor hodinář a na hradě bylo umístěno muzeum hodin. Po zániku těchto institucí se časem zrodila myšlenka, otevřít expozici kde je pojetí času kompletní.  Prohlídková trasa Expozice času v sobě zahrnuje 10 sálů, které jsou vybaveny především exponáty ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci, Národního technického muzea v Praze, Židovského muzea v Praze a Obuvnického muzea Zlín a je zde vystaveno na 250 exponátů.

Foto: ©Expozice času
Foto: ©Expozice času

O čem expozice je

Charakter Expozice času má široký záběr. Čas je zde prezentován od Velkého třesku, až k atomovým hodinám. Tato ojedinělá expozice vám osvětlí mj. proces vzniku vesmíru a času, představí rozdílnost kalendářů a času v různých kulturách různých dob a popíše vývoj nejstarších hodin a principy měření času.

Prostor zde dostávají také mechanické hodiny, elektrické a elektronické hodiny a zvláštní hodiny. Nahlédnout můžete také do hodinářské dílny nebo se zaposlouchat do záznamu zvuku 288 českých a moravských zvonů.

Animační programy nejen pro žáky a komentované prohlídky

Animační programy vycházejí svým zaměřením z tematických celků v Expozici času (vesmír, kalendáře, sluneční hodiny, čas a společnost).  Vybrat si můžete z několika programů, které jsou určeny pro skupiny dětí.

Foto: ©Expozice času
Foto: ©Expozice času

V Expozici času je možnost jak komentované prohlídky, tak návštěvy bez průvodce. Komentovanou prohlídku si můžete objednat telefonicky předem, nebo se připojit k již probíhající prohlídce. 

Otevírací doba

říjen až duben: po – pá: 10 – 16 hodin
květen, červen a září: po – ne: 10 – 16 hodin
červenec a srpen: po – ne: 9 – 17 hodin

Kalendář akcí pro toto místo

Expozice času Šternberk
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA