REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Muzeum motýlů a brouků Hlinsko

Muzeum motýlů a brouků Hlinsko

Wilsonova 1319, 539 01 Hlinsko, Česko, Zobrazit na mapě

Z Ameriky, Asie, Afriky i Austrálie pocházejí tropičtí brouci a motýli, které mohou obdivovat návštěvníci v Muzeu motýlů a brouků v Hlinsku. Unikátní exempláře všech druhů, velikostí a barev pocházejí z rozsáhlých sbírek Oldřicha Černého. V prostorách objektu ve Wilsonově ulici 1319, vystavil dlouholetý sběratel ve čtyřiceti vitrínách a více než 260 krabicích kolem čtyři a půl tisíce exotických brouků a motýlů.

Ti navíc tvoří jen část jeho rozsáhlých sbírek. Součástí výstavy je oddělení s ukázkou několika druhů živých tropických brouků a dětský koutek. K dispozici mají děti omalovánky s pastelkami. Nechybí ani prodej upomínkových předmětů s hmyzí tématikou, prodej turistických vizitek a deníčků.

 Cílem expozice je ukázat návštěvníkům právě exempláře z tropů, které si běžně jinde prohlédnout nemohou. Jsou tu zástupci skutečně z celého světa, kromě Evropy. Časem chceme ale exponáty obměnit, aby návštěvníci mohli vidět i další druhy. Své sbírce se Oldřich Černý věnuje asi čtyřicet let.

V expozici najdete například robustní tesaříky, žijící ve Střední a Jižní Americe, jejichž hnědé krovky plné ornamentů působí, jako by byly vyřezávané ze dřeva.

Jejich velikost se blíží až 17 centimetrům, čímž se řadí mezi největší brouky světa. Návštěvníky určitě zaujmou i obrovští martináčové i největší lišajové světa, Morfa zářící na dálku nebeskou modří, draví brouci rodu Manticora s šavlovitě prodlouženými kusadly, nebo Goliášové, největší brouci Afriky.

Výstavu už od zhlédlo mnoho návštěvníků, zamířili na ni jednotlivci i skupiny z celé ČR i zahraničí. Těšíme se i na Vaši návštěvu.

Otevřeno je od 9.00 do 16.00 mimo pondělí. Vstupné pouze hotově, nelze platit kartou

 

Kalendář akcí pro toto místo

Muzeum motýlů a brouků Hlinsko
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA