REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Správa zámku a sídlo agentury KINSKÝ Art Media

Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí, Zobrazit na mapě

Vážení návštěvníci, srdečně vás zveme do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, pozdně klasicistní památky kostelecké větve Kinských. S historií rodu Kinských se setkáte při prohlídce stálé zámecké expozice s názvem Život v biedermeiru. V Galerii Kinský v horním patře zámku se ve 13 výstavních komnatách konají výstavy. Až do konce října 2022 zde můžete zhlédnout jedinečnou výstavu s názvem Zámecké Imaginárium Divadla bratří Formanů. V suterénu je umístěna muzejní expozice mapující historii Kostelce nad Orlicí, města v půvabné krajině pod Orlickými horami.

Majitelem zámku je František Kinský, potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů, starosta Kostelce nad Orlicí a oblíbený průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev režisérky Aleny Činčerové. Nový zámek je vyhledávaným místem snoubenců, a to právě proto, že tu ve svém rodném domě v Zrcadlovém sále či zámeckém parku oddává František Kinský. Oblíbené jsou také prohlídky zámecké expozice v jeho společnosti, a také tříhodinový zážitkový program Tváří v tvář. Ten spojuje prohlídku zámku s majitelem, ochutnávku maďarských vín řady Ferenc Liszt a klavírní recitál výjimečného Matyáše Nováka, kterého agentura Františka Kinského KINSKÝ Art Media zastupuje. V její produkci se také konají kulturní akce a koncerty různých žánrů v Zrcadlovém sále a v areálu parku. Více: www.kinskyartmedia.cz

Přírodně-krajinářský anglický park, který zámek obklopuje, je jediným chráněným parkem širšího regionu Podorlicka, který je chráněn v kategorii přírodní rezervace. Příjemnou zastávkou v jeho areálu je mj. Toniova zámecká kavárna a restaurace. Terasa nabízí výhled do parku a na dětské hřiště. Každoročně se tu koná také oblíbený Food festival.

Snahou majitele zámku Františka Kinského a jeho rodiny a zaměstnanců je vytvořit z parku i zámku místo nejen pro odpočinek, ale i společenské centrum regionu. Budeme rádi, když budete jeho pravidelnými návštěvníky.

Otevírací doba

Duben a říjen: otevřeno o víkendech od 10 do 16 hodin
Květen–září: denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin

Ve státní svátky je zámek otevřen. V době konání svatebních obřadů a speciálních prohlídek s majitelem zámku není přístupná zámecká expozice.

Informace k prohlídkám

Prohlídky se konají každou hodinu.  Doba prohlídky je cca 60 minut.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA