REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Retro muzeum Praha

Retro muzeum Praha

Náměstí Republiky 656/8, 110 00 Praha 1-Staré Město, Česko, Zobrazit na mapě

Poslední patro Obchodního domu Kotva se vrátilo do éry 70. a 80. let v Československu

Od céček a sifonů přes přenosnou Teslu a Emgetonky až po nábytek z UP Rousínov v panelákovém bytě. „Husákovy děti“ a jejich rodiče tuší, o čem je řeč, ale co mladší generace?

Dobovou atmosféru v Československu si můžou jedni připomenout a druzí co nejautentičtěji poznat pomocí interaktivních her pro všechny věkové skupiny na ploše větší než 2 500 metru čtverečních. Celé jedno patro obchodního domu zaplnilo na 12 000 unikátních předmětů. Shromáždit se je v originální expozici podařilo i díky společnosti Generali Česká pojišťovna, která je hlavním partnerem Retro muzea Praha.

Expozice je rozdělena do 15 sekcí, kde se seznámíte s tím nejzajímavějším z této doby. Vytvořeny jsou reálné instalace panelákových bytů včetně vybavení s designovými předměty denní potřeby. Další části se zaměřují na módu, zájmy, životní styl dětí i dospělých. Připomeňte si, oblíbené produkty předních podniků jako byly Seva, Eta, JAWA či nábytkářských UP závodů. Nechybí ani originální kostýmy Heleny Vondráčkové či Hany Zagorové, nebo unikátní instalace prodejny ze seriálu Žena za pultem či kultovní televizní reklamy s panem Vajíčkem.

www.retromuzeumpraha.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA