REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Sochařské umění a sochařský park na zámku Bechyně

15. 5. 2023

Další ročník letního sochařského parku přinese návštěvníkům zámku Bechyně opět zcela ojedinělý umělecký zážitek.

Zámecký park nabídne od 4.června až do konce září možnost prohlédnout si mezinárodní výběr sochařů a uznávaných umělců reflektující téma lidské existence a lidských práv, a především svobody v mnoha aspektech tohoto slova.

Panstvi Bechyne 2014
Libor Svacek; box@fotosvacek.cz;
Panstvi Bechyne 2014 Libor Svacek; [email protected];

Výstavní program, který vznikl ve spolupráci s přední světovou galerijní institucí Galleria Continua, prezentuje díla umělců a umělkyň, jako jsou Chen Zhen, Zhanna Kadyrova, Nedko Solakov, Ana Maria Tavares či Ornaghi & Prestinari, ale i zástupců české výtvarné scény, jako jsou Jiří Kovanda, Krištof Kintera, Matěj Frank či Tereza Štetinová.

REKLAMA

Od moderního umění se návštěvníci mohou přesunout do dob minulých a v rámci komentované prohlídky navštívit opět i vnitřní prostory zámku Bechyně. Otevřena bude samozřejmě i zámecká galerie Sýpka.

Ti, kteří do Jižních Čech zavítají z větší dálky jistě přivítají možnost se velice komfortně ubytovat v krásném hotelu Panská přímo na bechyňském náměstí, odkud je to do zámeckého areálu jen skok. Pro příznivce a milovníky přírody a sportu je k dispozici ubytování v příjemném penzionu Černická obora nedaleko Bechyně, a to přímo v srdci Černické obory a v těsné blízkosti nejstaršího jihočeského devítijamkového hřiště. Toto hřiště se navíc nově pyšní oceněním 2. místa v anketě České hřiště roku 2022 v kategorii 9 jamek. Černická obora pak nabízí nespočet možností pro pěší či cyklo výlety a po výletech jistě přijde vhod výborná domácí kuchyně v bistru přímo v penzionu. K tomu na zapití vynikající lokální pivo či lahodné víno a na závěr káva opět z lokálních zdrojů.

REKLAMA

Otevírací doba zámeckého parku
Červen a září ve dnech čtvrtek až neděle: 9.30 –16.30
Červenec a srpen ve dnech úterý až neděle: 9.30 –16.30

Rezervace prohlídek a zakoupení vstupenek je možné v Turistickém informačním centru na bechyňském náměstí. www.visitbechyne.cz

Veškeré informace o výstavě, otevíracích dobách a prohlídkách zámku Bechyně či o možnostech ubytování naleznete na webových stránkách resortu Panství Bechyně zde: www.resort-bechyne.cz

Těšíme se na viděnou v Bechyni!

REKLAMA

Panstvi Bechyne 2014
Libor Svacek; box@fotosvacek.cz;
Panstvi Bechyne 2014 Libor Svacek; [email protected];
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA