Dárkové poukazy k návštěvě jeskyní

dloDarovat knihu, kytici nebo třeba dort není nijak neobvyklé. Nyní můžete darovat i návštěvu některé z našich čtrnácti zpřístupněných jeskyní. Jedná se o novinka Správy jeskyní České republiky, která tak nabízí formou Dárkový poukaz možnost potěšit své blízké. Může to být i inspirace pro odměny vašich zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků. Poukaz lze zakoupit v každé ze zpřístupněných jeskyní, například během návštěvy, nebo také z pohodlí domova prostřednictvím webových stránek www.caves.cz. Na těchto stránkách si také můžete prohlédnout prezentace jednotlivých jeskyní, jejich otevírací doby, časy a náročnost prohlídek a neposlední řadě také informace o teplotách v nich.

Poukazy je možné uplatnit po dobu dvanácti měsíců ode dne zakoupení a platí pro vyznačený počet osob. Pouze v případě návštěvy Punkevních jeskyní a zážitkové trasy do Nagelovy propasti ve Sloupsko-šošůvských jeskyních je potřebná rezervace. K dárkovému poukazu obdrží každý i vkusnou obálku.

Lokality s jeskyněmi jsou rozptýleny po celém území republiky. V Moravském krasu je pět veřejnosti zpřístupněných jeskyní: Punkevní s propastí Macocha, Kateřinská, Balcarka, Sloupsko-šošůvské

a Výpustek. Druhým nejvýznamnějším krasovým územím je Český kras na dolním toku Berounky jihozápadně od Prahy. Jeskyní je tu na 800, ale zpřístupněny pro veřejnost jsou pouze jeskyně Koněpruské. Na Moravě dále nalezneme Javoříčský kras se zpřístupněnými Javoříčskými jeskyněmi, Mladečský kras s veřejnosti přístupnými jeskyněmi Mladečskými a Hranický kras. V Hranickém

krasu se vedle zpřístupněných Zbrašovských aragonitových jeskyních nachází také nejhlubší propast České republiky – Hranická. V Čechách patří k významnějším Chýnovský kras se zpřístupněnou Chýnovskou jeskyní, na severu kras Ještědského hřbetu a malé krasové oblasti v Podkrkonoší se

zpřístupněnými Bozkovskými dolomitovými jeskyněmi. Na severní Moravě je to zejména kras Králického Sněžníku, překračující hranice do Polska, kras pásma Branné se zpřístupněnými Jeskyněmi Na Pomezí a kras Supíkovické a Žulovské pahorkatiny se zpřístupněnou Jeskyní Na Špičáku. Na východě republiky, v geologických jednotkách náležících již Karpatské soustavě, se vyskytují krasové jevy s jeskyněmi zejména ve vápencích svrchní jury až křídy v Pavlovských vrších, kde je zpřístupněna Jeskyně Na Turoldu.

Každá z jeskyní je zajímavá něčím jiným, žádná není stejná. Naleznete v nich nejen stopy geologického vývoje, krásu krápníkové výzdoby, ale také stopy činnosti člověka či pozůstatky prehistorických zvířat. Prokazatelně obývány byly jeskyně Českého i Moravského krasu od mladší fáze středního paleolitu asi před 130 tisíci až 40 – 35 tisíci lety.

Otevírací dobu, ceny vstupného, teplotu v jeskyni i délku prohlídky naleznete na www.caves.cz.

Na těchto webových stránkách se dozvíte mnohé i o dalších akcích, koncertech, či výstavách zpřístupněných jeskyních u nás.

pouz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Letní dovolená plná relaxu v Karlovarském kraji

Icon 09.07.2021

V krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí romantická lázeňská m...

Celý článek

Rezidence Club Canada nabízí luxusní ubytování na břehu Lipna pro celou rodinu!

Icon 08.07.2021

Rezidence Club Canada poskytuje ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s pano...

Celý článek

Korsika – horská turistika i odpočinek na pláži

Icon 08.07.2021

Rodný ostrov Napoleona leží západně od Itálie a na jih od Francie. Je čtvrtým největším os...

Celý článek

Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy

Icon 08.07.2021

Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštní a krásná místa, obvykle na konci vesnice, kd...

Celý článek

Poklad na Zakynthosu

Icon 08.07.2021

Na západě Řecka se ukrývá poklad, který už desítky let objevují tisíce prázdninových turis...

Celý článek

Tajemství jezera Lago di Garda

Icon 08.07.2021

Lago di Garda neboli Gardské jezero je ideálním místem pro vaši aktivní letní dovolenou. T...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama