Reklama:

Dovolená u moře je pro všechny generace. Jak vybrat zájezd pro seniory?

kids-at-the-beach-1187147

 

Cestování je už pěknou řádku let svobodnou disciplínou, které nepodlehla jen mladá generace. Do světa se rádi vydávají i ti dříve narození. Pokud plánujete letos vyrazit po dlouhé době do ciziny k moři, poradíme vám, jak vybrat zájezd, který splní všechna vaše očekávání.

 

I přestože se to nemusí zdát těžké, vybrat si dovolenou z té nepřeberné nabídky je docela fuška. Pár základních pravidel vám ale výběr vysněného zájezdu ulehčí.

 
1.    
Vybírejte mimo sezónu

Vyrazit k moři mimo hlavní sezónu má hned několik výhod, které nejen senioři ocení. Na jaře či na podzim se nedočkáte extrémně teplého počasí, naopak se můžete těšit z příjemných teplot, díky kterým si užijete moře i okolí. Navíc méně vytížené měsíce nabízí levnější zájezdy a klidnou dovolenou bez davů turistů.

 

TIP: Pokud si chcete být jisti, že teplota vody bude příznivá, pak vybírejte vhodný zájezd na září, kdy je moře po letních měsících krásně vyhřáté.

 
2.     Ulehčete si pobyt

Abyste předešli případným problémům, ujistěte se, že vámi vybraná dovolená splňuje vše, co oceníte. Co to znamená? Že po celou dobu pobytu budete mít k dispozici delegáta, že hotel je bezbariérový, že je dostupná kvalitní lékařská péče, že pláž je jen pár kroků od ubytování, že vstup do moře je pozvolný. To vše by zájezdy pro seniory měly splňovat.

 
3.    
Volte vhodnou destinaci

Při výběru dobře zvažte, kam a jak chcete na dovolenou vyrazit. Pokud preferujete autobusovou dopravu, pamatujte, že cesta může trvat i déle jak deset hodin, u letecké dopravy obvykle počítejte s minimální délkou letu jedna až dvě hodiny. V případě vysněné vzdálené destinace si tak dobře rozmyslete, zda vám dlouhá cesta za to stojí.

TIP: Mezi nejoblíbenější dovolenkové lokality pro seniory patří Řecko, Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Černá Hora a Španělsko.

 
4.    
Zvýhodněné pobyty pro seniory

Dovolená pro seniory vás nemusí stát celý důchod, pokud si budete vybírat z nabídky pro to určené. V rámci speciálního programu lze sehnat zájezd nejen k moři za skvělé ceny, stačí si pohlídat nabídky s označením „senior 55+, dovolená pro seniory, zájezdy 55+.“ Získat lze slevu v řádech desítek procent, 50% zvýhodnění pro druhou osobu nebo celou řadu jiných bonusů a výhod.


5.     Vybírejte na internetu

Poslední radou nad zlato je vybírat dovolenou na internetu, kde máte k mání nespočet nabídek všeho druhu. Hledat vhodný zájezd navíc můžete z pohodlí domova bez ohledu na otevírací dobu cestovních kanceláří. Pro snazší orientaci je dobré zavítat do online katalogu, ve kterém najdete zájezdy od desítek cestovek na jednom místě.

TIP: Na internetu můžete navíc sehnat zájezdy za skvělé ceny v rámci first minute či las minute akce. Na rozdíl od poboček CK jsou tyto nabídky mnohem aktuálnější.Jak prožít Velikonoční svátky ve zdraví a v pohodě?

Pomalu, ale jistě se k nám blíží oblíbené jarní velikonoční svátky. Poradíme vám, jak je strávit s vašimi nejbližšími v bezpečí i při cestách mimo domov.   Už se nemůžete dočkat, až sbalíte kufry a vyrazíte z domova vzhůru za odpočinkem? Situace…


Zájezdy na Zanzibar toho přináší více než dost

Cestování a objevování nových míst je oblíbenou činností mnohých z nás. Stále více lidí si však vybírá exotické a vzdálené destinace, které jsou oproti nedalekému Chorvatsku, Itálii a jim podobným zcela rozdílné. Nabízí jiné klima, kulturu,…


Eger - barokní perla Maďarska vás na podzim okouzlí

Město Eger je známé především díky svým termálním lázním, kvůli kterým se sem sjíždějí návštěvníci nejen z celé Evropy. Zároveň je Eger i jedním z nejkrásnějších město Maďarska. Při ubytování v Egeru můžete obdivovat zejména nádherně zachovalé…


Dovolená u moře je pro všechny generace. Jak vybrat zájezd pro seniory?

  Cestování je už pěknou řádku let svobodnou disciplínou, které nepodlehla jen mladá generace. Do světa se rádi vydávají i ti dříve narození. Pokud plánujete letos vyrazit po dlouhé době do ciziny k moři, poradíme vám, jak vybrat zájezd, který…


Autorizovaný internetový prodejce zájezdů a dovolené do celého světa.
Holiday.cz | HolidayBeach.sk Autorizovaný prodejce Zájezdů na Internetu © Paseo s.r.o. 2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena
| Inzerce | Affiliate | Aktuální Počasí | Atlas zemí | Tipy na výlety | Rady na cestu |
Holiday.cz ® je registrovaná ochranná známka

Vyvíjí: Evolved Solutions