Indonésie není jen o Bali. Jaké ostrovy jsou v jihovýchodní Asii lepší a zajímavější?

bali-temple-1371467-1920x1280Když se řekne Indonésie, každému ihned na paměti vyvstane ostrov Bali, avšak země v jihovýchodní Asii a Oceánii je tvořena dalšími 17 507 ostrovy. Dovolenou v Indonésii tak rozhodně nemusíte trávit jen na turisticky známém Bali. 

Jáva: Starobylá architektura i moderní velkoměsta

Jáva je nejlidnatějším ostrovem v Indonésii, na jejím území se nachází i hlavní město Jakarta. Kromě toho ale v sobě ostrov ukrývá řadu dalších zajímavých míst. 

Tím nejvýznamnějším je chrám Borobudur, který je označován za nejkrásnější buddhistickou památku na světě. Stavba pochází z 9. století a v roce 1911 se dostala na seznam UNESCO. Opodál najdete hinduistický chrám Prambanan, který je dominantou indonéského kulturního dědictví. Od května do října se v prostorách chrámu koná Rámájanský balet, pokud se tak na ostrov Jáva dostanete v tomto období, nenechte si ujít skvělou podívanou pod širým nebem.

Na Jávě se nachází 121 sopek, z nichž ta nejznámější je Kawah Ijen, a to díky těžbě síry. Několik dalších sopek je možné zahlédnout v místním národním parku v kráteru Tenggers

Sumatra: Divoký ostrov s bohatým přírodním dědictvím

Patříte-li mezi dobrodruhy, pak Sumatru při putování po Indonésii nesmíte minout. Příroda na ostrově patří mezi nejzajímavější na světě, těšit se můžete na sopky a sopečná jezera, krásné pláže, deštné pralesy, setkání s orangutany, tygry, nosorožci i slony. Navíc je Sumatra skvělým místem pro surfaře a potápěče, nudit se tak na ostrově rozhodně nebudete.

Na severu ostrova láká turisty největší jezero sopečného původu na světě Danau Toba, město Medan, vesnice Bukit Lawang, kde uvidíte orangutany sumaterské, a province Aceh, kde se naskýtá pohled na krásné scenérie a nechybí ani pláže a zmiňované oblíbené potápěčské oblasti. 

Ve středu ostrova se rozprostírá největší národní park Kerinci-Seblat, který obývají divoká zvířata, a na jihu se nachází jezero Danau Ranau, kde si po náročném cestování skvěle odpočinete. Další tipy na zajímavá místa nabízí průvodce pro Indonésii.

Lombok: Drsná příroda i okouzlující pláže

Lombok je méně známým sousedem Bali, láká cestovatele především na úchvatné pláže, dechberoucí vodopády a jedinečnou sopku Rinjani. Jedná se ale o velmi klidné místo, kde davy turistů rozhodně nepotkáte.

V turistickém centru ostrova se nachází hned dvě známé pláže, a to Senggigi a Kuta, kde si na své přijdou jak milovníci potápění, tak i šnorchlování. Podvodních lákadel je ale na Lomboku mnohem více, těšit se můžete na kaňony, korálové zahrady, vraky lodí a bohatý podmořský svět. Pokud před vodou dáváte přednost souši, pak vás jistě nadchne možnost mnoha výletů a túr. Nejoblíbenější je výstup na vrchol sopky Gunung Rinjani, tedy na nejvyšší horu Lomboku.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Letní dovolená plná relaxu v Karlovarském kraji

Icon 09.07.2021

V krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí romantická lázeňská m...

Celý článek

Rezidence Club Canada nabízí luxusní ubytování na břehu Lipna pro celou rodinu!

Icon 08.07.2021

Rezidence Club Canada poskytuje ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s pano...

Celý článek

Korsika – horská turistika i odpočinek na pláži

Icon 08.07.2021

Rodný ostrov Napoleona leží západně od Itálie a na jih od Francie. Je čtvrtým největším os...

Celý článek

Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy

Icon 08.07.2021

Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštní a krásná místa, obvykle na konci vesnice, kd...

Celý článek

Poklad na Zakynthosu

Icon 08.07.2021

Na západě Řecka se ukrývá poklad, který už desítky let objevují tisíce prázdninových turis...

Celý článek

Zrušení zájezdu může vyjít draho!

Icon 08.07.2021

V létě přibývá případů, kdy jsou klienti cestovních kanceláří nuceni zrušit svůj zájezd. P...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama