Poklad na Zakynthosu

Na západě Řecka se ukrývá poklad, který už desítky let objevují tisíce prázdninových turistů. Ostrov vůní, jehož břehy omývá tyrkysové moře, láká mnohé. Přidejte se k nim i vy, a objevte krásy nejslunnějšího řeckého ostrova – Zakynthosu.

Legend o vzniku názvu ostrova je mnoho. Ta nejstarší tvrdí, že v době 3 500 let před naším letopočtem zde žil král Zakynthos, který na ostrově nechal vystavět vůbec první město. Podle jiných mýtů zde zase pobývali bohové Apolón a Artemis. Ostatně tomu nasvědčují i starověké stavby, které se táhnou napříč celým Zakynthosem.

Ostrov plný pokladů se rozkládá na 410 Km2 a patří k těm vůbec největším v Jónském moři. Velkou část povrchu pokrývají hory, přičemž ta vůbec nejvyšší měří přes 700 metrů a nese jméno Vrachionas.

Navagio – pláž ztroskotání

Slyšeli jste o ní někdy? Možná vám napoví, když si ji pořádně prohlédnete. Patrně nejfotografovanější pláž z dovolené v Řecku láká každého. Kdo by neznal fotografii rezavějícího pašeráckého vraku v objetí bělostných hor a písčité pláže, do níž se zalévá tyrkysové moře. Začátkem minulého století tu přitom byla jenom malá pláž, kterou do dnešní podoby zformovaly eroze. Ta poslední byla až po ztroskotání pašerácké lodi v 80. letech minulého století.

 zakyntos_02

Protože je pláž bosou nohou nedostupná, musíte k dopravě na ni využít některého z vodních taxíků plujících z nedalekého Pórto Vrómi. Další možností je nastoupit na některou z větších výletních lodí z přístavu v hlavním městě. Krása, kterou uvidíte, jen co došlápnete na písčitou pláž se ani nedá slovy popsat.

Modré jeskyně u Skinári

Podél celého severozápadního pobřeží ostrova se objevují desítky jeskyní, přičemž ta vůbec největší, objevená koncem 19. století nese název Modrá jeskyně. Modré jsou však všechny. Až sněhově bílé vápencové útesy, skalní oblouky a skalní okna lámou denní světlo, které odrazem o mořskou hladinu obarví vše do tisíců odstínů modré. Nejintenzivnějšími barvami hrají jeskyně dopoledne, a tak si půjčte loď, a vyrazte na průzkum.

Jeskyně můžete poznávat i na vlastní pěst. Zhruba v polovině cesty mezi městem Agios Nikolaos a mysem Skinari stojí malý mlýn, od nějž je to už jen kousek k přírodnímu můstku, a pak už hurá do vody.

Dovolená na Zakynthosu je prostě pohádková. Můžete plavat s želvami, potápět se v azurovém moři, surfovat, chodit na pěší túry a další. Každým okamžikem budete doslova okouzleni tím, jak krásný tento ostrov je.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Letní dovolená plná relaxu v Karlovarském kraji

Icon 09.07.2021

V krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí romantická lázeňská m...

Celý článek

Rezidence Club Canada nabízí luxusní ubytování na břehu Lipna pro celou rodinu!

Icon 08.07.2021

Rezidence Club Canada poskytuje ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s pano...

Celý článek

Korsika – horská turistika i odpočinek na pláži

Icon 08.07.2021

Rodný ostrov Napoleona leží západně od Itálie a na jih od Francie. Je čtvrtým největším os...

Celý článek

Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy

Icon 08.07.2021

Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštní a krásná místa, obvykle na konci vesnice, kd...

Celý článek

Dárkové poukazy k návštěvě jeskyní

Icon 08.07.2021

Darovat knihu, kytici nebo třeba dort není nijak neobvyklé. Nyní můžete darovat i návštěvu...

Celý článek

Tajemství jezera Lago di Garda

Icon 08.07.2021

Lago di Garda neboli Gardské jezero je ideálním místem pro vaši aktivní letní dovolenou. T...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama