Romantika i aktivní odpočinek na Kypru

Afroditin ostrov lásky si získá i vaše srdce. Ať už si k návštěvě Kypru zvolíte jakékoliv roční období, tahle destinace s nejprůzračnějším mořem ve východním Středomoří překoná vaše očekávání. Ale nejen smaragdové moře či pláže s bílým pískem, i historické památky a turistická letoviska s perfektním servisem dělají z Kypru ideální místo pro strávení dovolené.

Kyperské pláže jsou plné atrakcí, které se postarají o to, že se během dovolené opravdu nudit nebudete. Pokud preferujete aktivní odpočinek, nabídka sportovních aktivit a služeb na plážích uspokojí veškeré vaše tužby. Vyzkoušejte si potápění, šnorchlování, nebo se vystavte paprskům slunce na otevřeném moři při výletě na šlapadle. Mezi nejoblíbenější a ty nejvíce navštěvované pláže patří Nissi, která se nachází v resortu Agia Napa. Okouzlí vás jemným pískem, úchvatnými skalami a postupně svažujícím vstupem do vody, který je ideální především pro rodiny s dětmi. Jednou z klidnějších pláží je Kissonerga v oblasti Paphos, která nabízí dostatek potřebných služeb, a navíc se v její blízkosti nachází archeologické památky. Navštívit můžete také rozsáhlé banánové plantáže a spatřit tak na vlastní oči, jak se toto exotické ovoce pěstuje.

Bánánovými plantážemi a vinohrady vede cesta k pláži Coral Bay, neboli Korálové zátoce. Ta je vzdálená necelou hodinu od letiště a překvapí vás křišťálově čistou vodou a jemným pískem. Čistá voda je vůbec jedním z největších lákadel dovolené na Kypru.

Máte rádi cyklistiku? Potěší vás množství značených cyklostezek, po kterých budete moci ze sedla sledovat krásy tohoto třetího největšího ostrova ve Středomoří. Pro pěší turisty je ideální zamířit do zdejších pohoří a národních parků, například do Troodosu, ve kterém se nachází 1952 m n.m. vysoký Olympos, ze kterého je možné spatřit severní i jižní pobřeží ostrova. Na svazích této nejvyšší hory funguje v zimním období lyžařský areál. Pokud vám bude přát počasí, můžete dopoledne sjíždět lyžařské svahy a odpoledne si zaplavat v moři. V letním období je toto pohoří jediným místem, kde je možné na tomto vyprahlém ostrově najít potoky, vodopády a zelené stromy.

kypr_lod_02

Hlavním a zároveň největším městem Kypru je Nicosia. Leží uprostřed ostrova v nížině mezi pohořími Kyrénia a Troodos. Polovina města patří od roku 1974 tureckým Kypřanům, druhá polovina Kypřanům. V hlavní městě můžete obdivovat zachovalý hradební systém, který se táhne kolem celé jeho plochy. Navštívit byste měli také tři nádherné brány Paffo, Famagusta a Cirina. V turecké části navíc naleznete architektonický unikát – gotické katedrály, které byly v 16. století přestavěny na mešity. Jižní Kyperská část města oplývá velkým množstvím restaurací a barů. V případě, že vyhledáváte noční život, zvolte část Tureckou. A když už se budete v této části města nacházet, nevynechejte katedrálu sv. Sofie, která byla přeměněnu na mešitu. Vše křesťanské bylo zničeno a nahrazeno strohou kaligrafií. Láká vás po přečtení této pozvánky dovolená na Kypru?

kypr_mesita_03

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Letní dovolená plná relaxu v Karlovarském kraji

Icon 09.07.2021

V krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí romantická lázeňská m...

Celý článek

Rezidence Club Canada nabízí luxusní ubytování na břehu Lipna pro celou rodinu!

Icon 08.07.2021

Rezidence Club Canada poskytuje ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s pano...

Celý článek

Korsika – horská turistika i odpočinek na pláži

Icon 08.07.2021

Rodný ostrov Napoleona leží západně od Itálie a na jih od Francie. Je čtvrtým největším os...

Celý článek

Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy

Icon 08.07.2021

Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštní a krásná místa, obvykle na konci vesnice, kd...

Celý článek

Poklad na Zakynthosu

Icon 08.07.2021

Na západě Řecka se ukrývá poklad, který už desítky let objevují tisíce prázdninových turis...

Celý článek

Tajemství jezera Lago di Garda

Icon 08.07.2021

Lago di Garda neboli Gardské jezero je ideálním místem pro vaši aktivní letní dovolenou. T...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama