Už jste navštívili tyto rozhledny?

Pohled z výšky láká mnohé. Letadla, helikoptéry, vysokohorská turistika, skok s padákem – tam všude vám bude svět připadat úplně jiný. Ti, kteří adrenalinu tolik neholdují nebo cestují s rodinou, ocení spíš rozhledny. Mrkněte na tyto 3 a hned o víkendu vyražte poznávat ČR z jiné perspektivy.

Rodinné výlety si musí užívat každý člen. Maminka, tatínek i děti. Ideální je pronajmout si chatu, užít si klid a pohodu. Každá lokalita nabídne něco jiného. Ubytování najdete u vody, samotě, s bazénem i pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Nezapomeňte si přibalit outdoor oblečení do každého počasí.

Rozhledna s kruhovou rampou

Jižní Morava v obci Kobylí skrývá kopec Kobylí vrch (334 m n. m.), na jehož vrcholu najdete netradiční rozhlednu Stezka nad vinohrady. Kruhová rampa je ideální i pro vozík nebo kočárek. Během slunečného počasí dohlédnete až na rakouské Alpy.

Neobvyklý vzhled minimálně narušuje okolní moravské vinohrady a do okolí se náramně hodí. Byl to nápad architektů Jiřího Vojtěšky a Jakuba Rolečka. Cesta nahoru je ozvláštněna kovovými pláty na podlaze, které vám nabídnou informace o obci. Na konci narazíte na průhlednou desku.

Štěpánka v Jizerkách

Vrch Hvězda nad vesnicí Příchovice zdobí novogotická rozhledna Štěpánka. Tato kamenná stavba se tyčí ve výšce 958 m n. m.

Štěpánka odkazuje na arcivévodu Stephana, který vrch Hvězda navštívil. Kníže Kamil Rohan mu rozhlednu věnoval a o rok později v roce 1847 výstavbu zahájil. Za pár měsíců se Stephan vrátil zpět do Uher, takže se výstavu pozastavila.

Pověst říká, že cikánka předpověděla, že Rohana po výstavbě čeká smrt. Což se nakonec do měsíce od finální stavby stalo, ale za to spíš mohl jeho věk (90+).

Dalších 40 let byla rozhledna jen rozestavěná. Staral se o ni horský spolek a turisté, kteří zde sledovali východ a západ slunce. Spolek nakonec práva ke stavbě získal a o 4 roky později tu postavil rozhlednu s výškou 24 metrů. 

Přehlídka kovářské, tesařské a klempířské práce

Na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm stojí 32m vysoká Jurkovičova rozhledna. Pro návštěvníky je vyhlídková plošina ve výšce 19 metrů, kam se dostanete po 102 schodech. Vzhled typické české chaloupky (dětem připomíná perníkovou chaloupku) je podpořen kovářskou, klempířskou a tesařskou prací, při které byly využity tradiční techniky a postupy. Z našeho pohledu jsou už poměrně zastaralé, takže na ně jen tak nenarazíte. O to víc je rozhledna kouzelnější.

Náčrt rozhledny od Dušana Jurkoviče z roku 1896 dodělal projektant Ing. Antonín Závada st. – náčrtem se zabýval přes 35 let.

Za vstup zaplatíte 20 – 40 Kč.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Objevte největší krásy Španělských míst a měst

Icon 27.09.2021

Prosluněné Španělsko je vyhledávanou destinací, která je spojena především s nespouta...

Celý článek

Kde to v Turecku žije aneb 3 nejhezčí místa pro dovolenou

Icon 08.07.2021

Žádná přímořská země nemůže nabídnout takovou směsici  evropské a asijské kultury, jak ji ...

Celý článek

ZAJÍMÁ VÁS KOREA?

Icon 08.07.2021

Pokud vás láká poznávat nové a nové země, určitě někdy absolvujte zájezd do Koreje. Korejs...

Celý článek

Svatomartinská vína ročníku 2013 otevřeme již 11. listopadu

Icon 08.07.2021

Svátek svatého Martina je pro milovníky vína především svátkem mladého vína, které se trad...

Celý článek

Sedmý div světa na Rhodosu

Icon 08.07.2021

Hélios vyzvedl ostrov Rhodos z mořského dna a vyžádal si od bohů jeho vlastnictví. Alespoň...

Celý článek

Romantika i aktivní odpočinek na Kypru

Icon 08.07.2021

Afroditin ostrov lásky si získá i vaše srdce. Ať už si k návštěvě Kypru zvolíte jakékoliv ...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama