Zakynthos – klenot v Jónském moři

Zakynthos patří mezi nejkrásnější a nejzelenější řecké ostrovy, na němž našly své útočiště ohrožené želvy. Není turista, kterého by tento ostrov neuchvátil zlatavými plážemi, průzračným tyrkysovým mořem, tajemnými jeskyněmi a vrakem pašerácké lodi.

zakyntos_holiday

Nákupy před dovolenou

Na dovolenou u moře se náležitě vybavte letním oblečením, opalovacími krémy a léky. Všechny potřebné a módní věci seženete levně na internetu, kde můžete platit například bezpečnou metodou Paysafecard. Přejeme Vám, ať se Vám dovolená na ostrově Zakynthos vydaří a přivezete si nezapomenutelné zážitky a vzpomínky!

Ohrožené želvy v Laganas

Zakynthos – italsky Zante, je rájem pro cestovatele z celého světa. Na tento ostrov se letadlem přenesete za dvě hodiny a cesta z letiště na nejnavštěvovanější východní část ostrova trvá pár desítek minut. Zdaleka nejvíce zábavy si užijete v letovisku Laganas, kde na každém rohu narazíte na několik taveren a diskoték. Tato oblast je zároveň místem, kde hnízdí kareta obecná.

Rodinná letoviska Tsilivi a Planos

O něco klidnějšími, přesto stále dostatečně živými letovisky pro rodiny s dětmi jsou oblasti Tsilivi a Planos, které jsou ve vzdálenosti pěti kilometrů od hlavního města Zakynthos, kam se bez potíží dostanete místní autobusovou dopravou. Zejména Tsilivi je obklopeno zelenými vinicemi, alejemi ovocných stromů a olivovými háji.

Dechberoucí útesy, pláže a jeskyně

Kouzelným místem ostrova je mys Skinari s vysokými skalními útesy, skrytými zátokami, ostrůvky a jeskyněmi. Při své návštěvě Zakynthosu byste neměli vynechat plavbu lodí do Modrých jeskyní, v nichž spatříte neuvěřitelně modrou, téměř fosforeskující vodu. Z lodi se také dostanete na nejvěhlasnější pláž Navagio se ztroskotanou pašeráckou lodí.

Památky v hlavním městě

Na ostrově si přijdou na své i milovníci památek. Ve městě Zakynthos se rozkládají zbytky benátské pevnosti Kastro, z níž je nádherný výhled na město. Kostelů zbyla po zemětřesení pouze hrst a k nejznámějším patří Agios Nikolaos a Agios Dionisios. Nenechte si ujít v tomto městě procházku po přístavní ulici a po rušném náměstí sv. Marka.

 

 

 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama