REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Nejlepší wellness pobyty v Praze

11. 2. 2023

Potřebujete si odpočinout a chcete být zároveň v centru dění? Vyražte na wellness pobyt do hlavního města. Kromě relaxačních procedur si tu také užijete kulturu. Praha je město divadel, muzikálů, koncertů a festivalů. Čekají na vás snídaně ve vyhlášených kavárnách, romantické procházky, klidný oběd, společné zážitky, trocha nakupování, originální ubytování a spousta inspirace. 

Kde se v Praze ubytovat?

V Praze je nespočet možností apartmánů i wellness hotelů. Záleží na vašich preferencích a jak si svůj víkend rozvrhnete. Můžete ušetřit na bydlení, zarezervovat si něco jednoduchého na městské periferii a za ušetřené peníze si dopřát vstup do saunového komplexu, zajít si na masáž, ke kadeřnici, na kosmetiku, nebo třeba na pedikůru. A nebo můžete rovnou bydlet v centru, v hotelu s vlastním wellness zařízením. Na serveru megaubytko.cz najdete ty nejlepší wellness pobyty Praha, přímo pro vás na míru. 

Oblíbenou variantou je také sehnat si na víkend bydlení v Praze v některé populární čtvrti jako je Letná, Holešovice a nebo Vinohrady. Takto si budete moct užívat výhody bydlení v krásné městské části. Na snídani si zajděte do vyhlášené místní kavárny, projděte se mezi krásnými prvorepublikovými domy a dalšími památkami, prohlížejte si vitríny módních butiků, zajděte si do menšího lokálního kina, jako je třeba BIOOKO, nebo Světozor a pozorujte ruch na ulicích plných života, to vše jen kousek od vašeho apartmánu, kam si během chvilky můžete zajít odpočinout. Pravdou totiž je, že cestování po Praze je sice snadné, ale může  být únavné. A vy jste si přece přijeli odpočinout. 

REKLAMA

Zajděte si v Praze do divadla

Praha má velkou divadelní scénu. Je tu tolik divadel, že byste je za jeden měsíc nestihli všechny obejít. Využijte toho a dopřejte si trochu kultury. Každý si tu přijde na své. Strávite večer v prostředí Národního divadla na nějaké klasické inscenaci? Zajdete si na muzikál plný emocí? A nebo vyzkoušíte mladou alternativní scénu? Populární je třeba divadlo NoD, kde se hrají vtipné a kontroverzní autorské hry. 

Představení máte vybrané, ale nevíte jak se obléknout do divadla? Budte v klidu, dress code se v poslední době trochu uvolnil. Přesto si však nemůžete vzít první věc, na kterou v šatníku narazíte. V článku na modio.cz se dozvíte co zvolit do alternativního, městského a národního divadla. A jestli teď doma bezradně koukáte do skříně a máte dojem, že nemáte nic přijatelného, tak nezoufejte, v Praze je spousta nákupních center, levných second handů i malých kamenných obchůdků, kde si určitě něco pěkného na sebe vyberete.

REKLAMA

Wellness v Praze. Jaké má hlavní město možnosti odpočinku?

Odpočinek si každý představuje jinak. Záleží, kde právě potřebujeme dobít baterky. V Praze si můžete užít chvilku rozjímání u výběrové kávy, nebo čaje z druhého konce světa, zajít za kulturou, mezi lidi a pozvednout trochu svou mysl, odpočinout si na masáži pod rukama zkušených masérek a nebo se celý víkend vzdělávat a zaměstnat unavenou mysl aktivním seberozvojem. Jaká je vaše představa ideálního odpočinku?

  • Thajské, sportovní, rekondiční, tantra i třeba ayurvedské masáže

V Praze je spousta menších i větších masážních studií. Dopřejte si chvíli odpočinku v centru dění. Hodinová masáž vám uleví po celodenním chození po památkách, příjemně rozdělí den a pod rukama zkušených masérů a masérek si vaše tělo hluboce odpočine a smysly se uklidní. Různá studia se zaměřují na různé přístupy a tak se během chvilky můžete pocitově ocitnout v Thajsku, na Bali, v Indii a nebo v Číně, podle toho jaký léčebně relaxační přístup si vyberete. 

  • Sauny

Sauny jsou mezi Pražany čím dál populárnější a v hlavním městě najdete jak menší lokální sauny kam si místní chodí odpočinout po práci, tak velké saunové komplexy, kde je většinou tři až pět různých saun. Oblíbená je také sauna na lodi, kde jako zchlazovací bazének slouží řeka Vltava. Na víkend v Praze si proto s sebou sbalte župan, romantické knihy a dopřejte si dvě až tři hodiny hlubokého relaxu. Pokud nevíte, jaká knížka se vám hodí, mrkněte třeba na web Testado.cz, kde si myslíme, že srovnávají super knížky a každý si podle nich vybere

Po každém kole saunování si v odpočinkové místnosti dopřejte tolik času kolik potřebujete. Tento čas je stejně důležitý jako ten, který strávíte pocením v sauně. Knížka se vám bude hodit. 

  • Lekce jogy a seberozvojové workshopy

V Praze se toho děje spousta i co se týče aktivního odpočinku. Potřebujete vzpruhu a nasát novou inspiraci? Přihlaste se na víkendový workshop a dopřejte si intenzivní seberozvoj. 

  • Příjemné posezení v parku

Praha je město plné zeleně a dobrá zpráva je, že se stává stále zelenější. Park Stromovka působí po rekonstrukci doslova dechberoucím dojmem. Navštívit ale můžete i mnoho dalších parků. Prakticky každá městská část nabídne alespoň jednu oázu plnou zeleně a klidu. Přidejte se k ostatním Pražanům, rozložte si deku na trávě a užívejte si třeba v parku Parukářka výhled na okolní Žižkov a další části centra Prahy. Mezi další oblíbené parky s výhledem patří Riegrovy sady, Petřín, Grébovka a nebo Letná.

Pokud odpočíváte pohybem, pak si můžete v Praze vyzkoušet třeba standup paddle na Vltavě, večerní běh, nebo projížďku parkem na inline bruslích.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA