REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.9. a svátek má Jeroným

Planetum. Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice

Planetum

Královská obora Stromovka, Královská obora, Bubeneč, 170 00 Praha 7, Česko, Zobrazit na mapě

Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum, která nabízí chytrou vesmírnou zábavu – astronomické filmy, pozorování, přednášky, kurzy a kroužky a další speciální akce.

Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem.

Planetárium Praha se stane nejmodernějším na světě. 14. května ho zavřeme a projde rekonstrukcí dosud nevídaného rozsahu. Otevření však plánujeme na jaro roku příštího. Důvodem rekonstrukce je výměna projekčního systému, jemuž končí životnost. Nahradí ho nejnovější technologie, která udělá z pražského planetária světovou špičku. Nová technologie LED Dome bude v našem planetáriu disponovat až 45 miliony diod rozmístěných po celé kupoli, což je celosvětový unikát. Nicméně během rekonstrukce se můžete těšit na novou expozici simulatorium, stálou výstavu ve foyer, giftshop a další. Přijďte se podívat ještě než zavřeme, těšíme se na vás!

Tím nejzajímavějším, co nabízí hvězdárny, jsou bezpochyby veřejná pozorování denní i noční oblohy velkými dalekohledy, která probíhají za jasného počasí po celý rok. Na Štefánikově hvězdárně si můžete taky sáhnout na meteority či zažít interaktivní fyzikální show.

Když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

Planetum

Planetárium Praha

adresa: Královská obora 233, 170 21, Praha 7
telefon: (+420) 220 999 001 a 3
email: [email protected]

Štefánikova hvězdárna

adresa: Strahovská 205,118 00, Praha 1
telefon: (+420) 257 320 540
email: [email protected]

Hvězdárna Ďáblice

adresa: Pod Hvězdárnou 768, 182 00, Praha-Ďáblice
telefon: (+420) 283 910 644
email: [email protected]

www.planetum.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA