REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.9. a svátek má Jeroným

Sadská, to je nádherné koupání v pískovně i historické památky města

Kulturní a informační centrum města Sadská

Palackého nám. 257, Sadská, 289 12, Zobrazit na mapě

Město Sadská se nachází v Polabské nížině, pouhých 30 kilometrů severně od Prahy, nedaleko Nymburka. První dochovaná písemná zmínka o Sadské pochází již z roku 993, kdy se její jméno objevuje v zakládací listině Břevnovského kláštera.

Sadská je známá především díky pískovně a možnosti koupání v romantické přírodě. Je to tu opravdu kouzelné. Koupání je oblíbené především pro rodiny s dětmi. Naleznete zde volejbalové hřiště, občerstvení, ale také prostor vyhrazený pro naturalisty.

Procházky v místních borových lesích jsou skoro pohádkové. Na své si přijdou také cyklisté, pro které je místo ideální, naleznou zde rovinaté cyklotrasy

Ve městě je spousta zajímavých historických památek, které stojí za návštěvu. Kostel sv. Apolináře na kopci nad městem je dominantou labské krajiny. Nevynechejte barokní zvonici s bání z roku 1691, kapli Bolestné panny Marie, ani Mariánský morový sloup. Těmito místy vás provede turistická stezka „Po stopách našich předků“, kterou můžete zdolat na kole i pěšky a také městské a hasičské muzeum. První expozice je věnována historii Sadské, najdete tu i model bývalého knížecího hradu. Druhá expozice je věnována sbírkám dobrovolných hasičů z celého okresu Nymburk.

V Sadské vyvěrá alkalicko-zemitá kyselka o teplotě 11°C. Její složení je obdobné jako kyselka v Poděbradech. Vodu z minerálního pramene Sadka je možné si nabrat pouze v omezený čas.

www.mesto-sadska.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA