REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Salon vín je významnou událostí pro vinařskou komunitu a vinařský průmysl v České republice

Salon vín

Zámek Valtice, Zámecká, Valtice, Česko, Zobrazit na mapě

Salon vín je prestižní degustační akce, která každoročně hodnotí a prezentuje nejlepší vína českých vinařství. Přijďte prožít nevšední zážitek s nejlepšími víny Moravy a Čech na zámku ve Valticích.

Tato událost slouží jako platforma pro výrobce vína k prezentaci svých nejlepších produktů a také k propagaci českého vína jako celku. Vína, která se účastní Salonu vín, procházejí náročným hodnocením a výběrem poroty složené z odborníků na víno. Pouze ta nejlepší vína jsou vybrána k prezentaci na této události. Vína vybraná pro účast na Salonu vín často získávají různá ocenění a uznání za svou kvalitu a chutě. Salon vín ČR obvykle zahrnuje degustace vína pro veřejnost, kde návštěvníci mohou ochutnat a objevovat různé českého vína a diskutovat s vinaři o jejich produktech. Tato událost pomáhá propagovat české víno na národní i mezinárodní úrovni. Salon vín české republiky je důležitou akcí pro vinařský průmysl v České republice a příležitostí pro milovníky vína objevovat a ochutnávat jejich lahodné chutě.

Kolekce Salonu vín České republiky 2023 obsahovala 81 vín bílých, z toho 2 šumivá, 17 vín červených a 2 vína růžová. Odrůdová skladba čítá 22 odrůd révy vinné a 4 vína cuvée. Z bílých odrůd v letošním ročníku nejvíce uspěli Ryzlink rýnský, Sauvignon a Rulandské šedé, Veltlínské zelené a Chardonnay, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé, Pálava a Tramín červený a Sylvánské. Z modrých odrůd Rulandské modré, Frankovka a Merlot. Nejvíce zastoupenými ročníky jsou ročník 2021 s 60 víny a ročník 2018 s 14 víny. V expozici Salonu vín naleznete aktuálně zastoupeno 61 vinařství z Moravy i Čech, od malých vinařů, přes střední vinařství až po větší firmy. V rámci soutěže je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem Šampion, dále Vítězové kategorií a Nejlepší kolekce. Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salonu vín ČR. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín — expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Kalendář akcí pro toto místo

Kurzy a semináře
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA