REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 6.12. a svátek má Mikuláš

Zájezdy na Zanzibar toho přináší více než dost

8. 7. 2021

Cestování a objevování nových míst je oblíbenou činností mnohých z nás. Stále více lidí si však vybírá exotické a vzdálené destinace, které jsou oproti nedalekému Chorvatsku, Itálii a jim podobným zcela rozdílné. Nabízí jiné klima, kulturu, prostředí, památky a celkovou atmosféru. Jedním z takových působišť je ostrov Zanzibar, ať už je to oblast Nungwi či jiné.

Začněte pozvolným ochutnáváním

Zanzibar si zamilujete ve všech směrech. První, co vám jistě nedá odolat bude místní gastronomie. Ta je zkrátka skvělá a charakteristická svými chutěmi. Ochutnat můžete karbanátky z tresty nebo kozí sýr připravovaný na grilu. Originálních pochutin, včetně bohatého výběru mořských plodů je zde přehršel. Jsou to jídla Pilav, Nyama Choma a další. S plným žaludkem pak můžete vyrazit za poznáváním ostrova.

REKLAMA

Kam vás přivedou zájezdy na Zanzibar?

Památky a zajímavosti na Zanzibaru jsou skutečně pestré. Objevovat můžete například město Stone Town zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. K velkým lákadlům ostrova patří palác Maruhubi, pevnost Old Fort, zřícenina Brikhole, ale také Jozani – Chwaka Bay. Jde o překrásný národní park, který si svým prostředím podmaní i ty nejnáročnější cestovatele. Zanzibar, to je místo, kde se rozhodně nudit nebudete. Objevování můžete spojit s řadou vyhledávaných činností.

  • Jedinečná pláž Kendwa Beach
  • Okolní korálové ostrůvky
  • Pláže Nungwi a Jambiani
  • Potápění a šnorchlování
  • Projížďky po ostrově na motocyklech

Tohle všechno a mnohé navíc může prožít opravdu kdokoliv. Zájezdy odlišných podob to dokazují. Stačí si jen vybrat oblast, kterou chcete nejvíce poznávat a můžete vyrazit. V dnešní době jde o cenově zajímavé nabídky přinášející nadstandardní exotický zážitek.

REKLAMA

Připravte se na cestu s dostatečným předstihem

Pokud chcete poznat Zanzibar od A až do Z, měli vědět, co od něho lze očekávat. V tento okamžik máme na mysli nejenom výčet krásných míst a památek, ale i ostatní věci. Například, jaká je měna na Zanzibaru. Tou je tanzanský šilink. Vhod vám jistě přijdou také informace o potřebném očkování, cestovních dokladech nebo celkové bezpečnosti a chování turistů na Zanzibaru. V těchto a mnohých dalších tématech vám bude nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz, kde se toho dozvíte více než dost. A ve výsledku si můžete vybírat i z pestrých zájezdů na Zanzibar.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA