Reklama:

Hurá na dovolenou! Nezapomněli jste na nic?

Koupili jste si dovolenou a už se vidíte, jak si užíváte zaslouženého odpočinku. Než ale opustíte domovní práh, zkontrolujte si, jestli jste na něco nezapomněli.

Bez dokladů ani ránu

Ať už cestujete kamkoliv, nejdůležitější jsou vždy dvě věci - mít v pořádku doklady a mít u sebe alespoň nějaké peníze.

Už v momentě, kdy si zájezd nebo letenky kupujete, byste si měli zkontrolovat, kdy vám končí platnost občanského průkazu nebo pasu. Zavčasu byste si měli zařídit také případná víza. Od všech podstatných dokladů si pořiďte kopie a uschovejte si je bokem od originálů.

Co se peněz týče, nebývá nejbezpečnější mít u sebe hotovost na celou dobu pobytu. Než ale odletíte jen s platební kartou, ujistěte se, že budete mít v destinací k dispozici bankomat, odkud peníze vyberete. Doporučujeme cestovat alespoň s hotovostí pro první dva dny, nejlépe s eury nebo dolary, které snadno směníte i v nejvzdálenějších končinách, pokud si nemůžete v Česku směnit na příslušnou měnu.

Nepodceňujte zdravotní rizika

I když máte na místě slíbeny služby delegáta, minimálně základní lékovou výbavu byste si měli vzít z domu - prášky proti bolesti, tablety proti horečce, náplasti na puchýře, chladivý gel na spáleniny, opalovací krém, léky proti průjmu, dezinfekci a pravidelně užívané léky by měly tvořit základ vaší cestovní lékárničky.

Nezapomínejte ani na cestovní pojištění do zahraničí. Mimo ČR vám sice platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, ale lokální zdravotnictví nemusí vždy poskytovat bezplatně takový rozsah služeb jako v České republice. Spoluúčast se v takovém případě může vyšplhat velice vysoko a bez cestovního pojištění byste ji museli platit z vlastní kapsy. Zjistěte si předem také, zda nebudete potřebovat do cílové destinace některé z nadstandardních očkování - například proti tyfu.


hory_01

 

Do hor dále nezapomeňte

  • Zabalit si oblečení přiměřené teplotním podmínkám
  • Zapsat si telefonní čísla na místní horskou službu
  • Vzít si čelní svítilnu
  • Přibalit nabitou powerbanku na dobíjení mobilního telefonu

Pokud se chystáte na několikadenní trek, dobře si propočítejte množství potřebného jídla, dohledejte si místa, kde budete kupovat zásoby, a informujte se také o zdrojích pitné vody. V případě čerpání vody z přírodních zdrojů se vám bude hodit vodní filtr.

 hory_02

K moři dále nezapomeňte

  • Přibalit si osušku na pláž
  • Vzít si plážovou tašku na všechny nezbytnosti k vodě
  • Koupit si krém s vyšším ochranným faktorem
  • Pořídit bonbony na cucání proti angíně a nachlazení z klimatizace

Rozhodně doma nezapomeňte sluneční brýle a od věci nejsou ani boty do vody, díky kterým se vyhnete mořským ježkům zapíchnutým do nohy a podobným radostem.

Na závěr ještě požádejte sousedku, aby vám zalévala kytky, a domácím zvířatům zajistěte hlídání a krmení a můžete směle vyrazit. Přejeme krásnou dovolenou!Prázdniny v září? Proč ne?

  Léto a prázdniny mizí pomalu ale jistě v nenávratnu. To ale neznamená, že už je pozdě na příjemnou dovolenou v Čechách. Užívat si můžete i v září!    Dovolená v září má několik nesporných výhod - ceny ubytování jsou zpravidla o něco nižší než…


Chystáte se do Thajska? Pak vám pomůže online průvodce

Thajsko je překrásnou zemí, která každoročně láká spoustu milovníků exotiky. Pokud se do této destinace chystáte také, potom se vám hodí průvodce pro Thajsko. Souhrn těch nejdůležitějších informací na jednom místě, kde najdete vše potřebné, abyste…


Naučte se konečně cestovat bez starostí

Cestování pro radost a za zábavou je pro mnoho lidí nejen něčím trochu nevšedním a lákavým, ale také stresujícím. Především pokud se vydáváte do zahraničí, vždy se jedná tak trochu o krok do neznáma. Ovšem některé jistoty si můžete zařídit už doma.…


Nevíte, s jakými aerolinkami letět? Poradíme vám

Každá správná dovolená začíná volbou letecké společnosti, která vás dopraví na místo určení a končí ideální volbou ubytovacího zařízení. Pokud chcete, aby se vaše cesta stala opravdu nezapomenutelnou, měli byste při plánování myslet i na ty nejmenší…


Autorizovaný internetový prodejce zájezdů a dovolené do celého světa.
Holiday.cz | HolidayBeach.sk Autorizovaný prodejce Zájezdů na Internetu © Paseo s.r.o. 2003 - 2014 Všechna práva vyhrazena
| Inzerce | Affiliate | Aktuální Počasí | Atlas zemí | Tipy na výlety | Rady na cestu |
Holiday.cz ® je registrovaná ochranná známka

Vyvíjí: Evolved Solutions