REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

5 důvodů proč strávit dovolenou právě v Kalábrii

8. 7. 2021

calabria_mala Je to sice trochu dál než klasické turisty obývané Bibione nebo Rimini, ale cesta do Kalábrie za to doopravdy stojí. Dovolená v Itálii je vždy příslibem sluncem zalitých chvil u čistého moře. Někdy je už ale horší sehnat místo, kde se zrovna nerojí davy turistů. V Kalábrii se o svůj klid bát nemusíte. Místními je Kalábrie nazývána perlou jižní Itálie a ne nadarmo.

Romantická zákoutí
Kalábrie je plná romantických zákoutí v podobě jeskyní a písečných zátok, pro romantiky místo jako stvořené. Zkuste Capo Vaticano. Členitá skaliska tu omývá křišťálově čisté Tyrhénské moře.

Výlety do okolí
Dovolená v Itálii vypadá jinak na severu a jinak na jihu. Na rozdíl od severu se Kalábrie nachází na strategickém místě ideálním pro výlety na sopky. Nudí vás celodenní válení na pláži? Vydejte se k proslulé sopce Etně nebo Stromboli. Zaplout si můžete také na Liparské ostrovy.

REKLAMA

Skalní města
Nemusíte jezdit do Řecka, abyste nasáli antickou atmosféru. Stačí dovolená v Kalábrii a máte antické památky přímo na dlani. Skalní města Tropeu nebo Zungri jsou toho důkazem.

Nejkrásnější pláže
 Jelikož na plážích a plážičkách v Kalábrii mnohdy není ani noha (pláže se často ukrývají mezi skalami), není ani jak tam zanést pověstný binec známý z některých míst v severní Itálii. Koupat se budete nejspíš sami v panensky čisté vodě a mezi skalami, někdy i s výhledem na Stromboli. Doporučujeme Belveder Nord, Paraiso del Sub nebo Baia di Riaci.

REKLAMA

Málo turistů
Pokud vás zrovna neláká dovolená a nejste zrovna společenský typ, Kalábrie vám bude stoprocentně vyhovovat. Zatím se sem neprodral masový turismus, čímž je tato oblast Itálie stále výjimečnou destinací mezi ostatními.
Akce na tento víkend

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA