REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Do Českého Krumlova za památkami, na Lipno za lyžováním

8. 7. 2021

ddd

Český Krumlov je právem považován za jedno z nejkrásnějších českých měst. Jeho návštěvu byste si tak určitě neměli nechat ujít. Ať už patříte mezi obdivovatele krásných historických památek, milovníky překrásné přírody a jejích jedinečných úkazů, nebo vášnivé lyžaře. 

 

REKLAMA

Poznejte ty nejznámější krásy Českého Krumlova

Dominantou Českého Krumlova a také jeho nejznámější památkou je státní hrad a zámek. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejnavštěvovanějších hradních a zámeckých komplexů v České republice. Samozřejmě nemůže chybět ani na seznamu UNESCO. Součástí komplexu je nejen několik zajímavých budov, ale také rozsáhlé zámecké zahrady, v jejichž prostorách naleznete zajímavou kaskádovou fontánu nebo proslulé otáčivé hlediště. Mezi další zajímavosti komplexu patří třeba pětiposchoďový Plášťový most nebo barokní divadlo, které se řadí mezi nejlépe zachovaná barokní divadla na světě.

REKLAMA

 

Kromě překrásného hradního a zámeckého areálu můžete v Českém Krumlově obdivovat třeba renesanční radnici nebo gotický kostel sv. Víta. Obojí naleznete v centrální městské části zvané Vnitřní město. Neméně působivá je poté i historická čtvrť Latrán rozpínající se v zámeckém podhradí. Ke všem zajímavým místům vás zavedou tradiční historické uličky, které patří k tomu nejkrásnějšímu, co Český Krumlov nabízí. V uličkách na vás čas od času vykoukne útulná kavárna, restaurace nebo tradiční krčma. Posezení v některé z nich se poté může stát dalším z příjemných zážitků.

 

Z Krumlova na lyže i do národního parku

Pokud by vás snad poznávání krumlovských krás omrzelo, můžete se vypravit i do neméně krásného okolí města. K návštěvě láká třeba nedaleký Národní park Šumava. Mezi hojně navštěvovaná místa tady patří Plechý, nejvyšší hora Šumavy, dále Černé jezero, největší české jezero ledovcového původu, nebo Tříjezerní slať tvořená tradičními šumavskými rašeliništi. Krásných míst zde samozřejmě naleznete nespočet. Záleží jen na vás, kterým z nich dáte přednost.

 

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů a vypravíte se do Českého Krumlova právě během hlavní lyžařské sezóny, můžete navštívit i  nedalekou vodní nádrž Lipno. Právě tady totiž naleznete ideální lyžařské podmínky. Skiareál Lipno se právem řadí mezi nejlépe vybavená lyžařská střediska Jihočeského kraje. Pro začátečníky i zkušené lyžaře jsou zde připraveny sjezdové tratě o celkové délce více než 8 kilometrů. K přepravě výborně poslouží moderní čtyřsedačkové lanovky. Pro milovníky adrenalinu je poté k dispozici i výborně zařízený snowpark nebo skicrossová dráha.

 

Ubytování v Českém Krumlově si zamilujete

Všechny tyto aktivity samozřejmě vyžadují spoustu energie, měli byste si proto najít čas i na zasloužený odpočinek. Ten si můžete dopřát zejména ve vhodně zvoleném ubytování. A že je opravdu z čeho vybírat. Sídlí zde totiž nespočet penzionů i hotelů, které jsou připraveny poskytnout vám to největší možné pohodlí. S výběrem toho nejlepšího ubytování vám může pomoci Hotel.cz. Na stránkách tohoto portálu se totiž dozvíte, jak dané ubytovací zařízení vypadá, i jak s ním byli spokojeni hosté ubytovaní před vámi. Pokud zatoužíte po opravdové relaxaci se vším všudy, nezbývá, než využít služeb některého z wellness hotelů sídlících v Českém Krumlově. S výběrem vám tentokrát pomůže portál Spa.cz, který má o podobných zařízeních velmi dobrý přehled. Tak neváhejte a vyberte si tu svou oázu odpočinku ještě dnes.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA