REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Do Pardubického kraje za památkami, adrenalinem i perníkem

1. 10. 2023

Proč vyrazit na dovolenou zrovna do Pardubického kraje? Třeba proto, že tu najdete spoustu dosud neobjevených přírodních skvostů, památek, je tu moře možností pro sportovní i odpočinkové pobyty a navíc – pobyt si můžete osladit některou z místních sladkých specialit.

Putování po Pardubickém kraji doporučujeme začít hned v krajském městě. Pardubice jsou městem koní a perníku, ale obdivovat při ubytování v Pardubicích můžete i originální architekturu či památky. Za všechny jmenujme budovu zámku, pardubické krematorium či Automatické Gočárovy mlýny, které pomalu vstávají z popela a tepou novým životem.

Nedaleko od Pardubic je další místo zasvěcené koním, a to nejen tak ledajakým, ale hned celosvětově unikátním. Starokladrubští vraníci a bělouši se na vás budou těšit, pokud zavítáte do Kladrub nad Labem. Ubytování v Kladrubech můžete spojit s prohlídkou hřebčína, stájí nebo místního zámečku.

REKLAMA

Na závěr doporučíme vykročit ze své komfortní zóny a překonat strach z výšek. Na Dolní Moravě se totiž nachází další unikát, který byste při pobytu v Pardubickém kraji neměli vynechat. Sky Bridge je nejdelším visutým mostem pro pěší na světě a výhledy z něj jsou prostě dechberoucí. Troufnete si?

Sladkou tečku za putováním po Pardubicku můžete udělat tradičním medovým perníkem nebo třeba luxusní pralinkou z litomyšlské čokoládovny.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA