REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Do Řecka letecky za necelých osm tisíc? Ano, nyní je to možné!

8. 7. 2021

 RECKO-KRETA-amazing-view-of-Balos-bayŘecko je místem velkolepých památek, teplého podnebí, malebných ostrůvků, výborné kuchyně a v neposlední řadě je také kolébkou evropské civilizace a vzdělanosti.

Dovolená v Řecku může být kombinací odpočinku na malebných písečných plážích i návštěvou známých pamětihodností. Vždyť Řecko nabízí nejen úžasné přírodní scenérie zalité sluncem, ale i pestrou škálu výletů za památkami dávných civilizací, z nichž mnohé jsou zapsány na seznam UNESCO. Mezi ně patří samozřejmě Akropole v Athénách, středověké město Rhodos či historické centrum Korfu.

Přemýšlíte-li o dovolené na řeckých ostrovech, můžete vybírat z více jak 130 obydlených ostrovů. Pokud chcete jet ještě letos na zájezd v nabídce last minute Řecko, zkuste Krétu, Kos, Zakhynthos, Rhodos nebo Korfu.

REKLAMA

Kréta jako domov minojské civilizace s proslulým palácovým komplexem Knossos nadchne jistě všechny milovníky umění. Možná jste také slyšeli, že na tomto ostrově se nachází i poslední útočiště hippie. Jedná se však spíše o turistickou fámu. Nicméně je pravda, že městečko Matala bylo v 60. a 70. letech vyhledávaným místem tohoto hnutí. Dnes je Matala nejznámější především díky své pláži. Ta je zajímavá pro téměř černý písek a velké množství jeskyněk v nedalekých útesech.  Pokud se rozhodnete pro Krétu, nevynechejte také Samarii. Původně malá horská vesnice dala název nejproslulejší a patrně nejkrásnější krétské soutěsce.

Je-li vaše představa o dovolené především ve stylu moře a pláž, vydejte se na ostrov Kos. Atrakcí číslo jedna jsou zdejší úžasné pláže. Ty v podstatě lemují celý ostrov, jsou písečné a omývá je křišťálově čisté moře. Ani o památky zde není nouze, celý ostrov Kos je jedna velká památka.

REKLAMA

RECKO-View-of-the-shipwreck-on-the-beach-Navagio-in-Zakynthos
I ostrov Zakhyntos se pyšní vyhlášenými plážemi. Mezi nejznámější patří bezesporu ta na ostrůvku Navagio s pravou pašeráckou lodí. Zakhyntos má i svá další ojedinělá „nej“. Může se pochlubit významnou přírodovědeckou raritou – zátokou Karety obrovské, vzácné želvy patřící na seznam ohrožených druhů. V moři lze kromě želv běžně spatřit kraby, mořské ježky, hvězdice, vzácně pak i delfíny či tuleně středoevropského.

Chystáte-li se na dovolenou se svými ratolestmi, zvolte hotel s Croco Clubem, který nabízí speciální programy s animátory proškolenými pro práci s dětmi. S heslem „kdo si hraje, nezlobí“ si dovolenou užijí jak ony, tak i Vy.

Ať už se vydáte na letní dovolenou do Řecka, nebo zvolíte jiné last minute zájezdy, přejeme Vám, abyste byli spokojení a užili si zasloužený relax  a pohodu.

RECKO-Famous-Beach-Matala-Crete

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA