REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Dovolená v Egyptě: bezpečně a pohodově

EgyptNejlidnatější arabský stát světa je každoročně cílem velkého počtu českých turistů. Ve statistikách Asociace českých cestovních kanceláří se Egypt pohybuje okolo páté příčky nejnavštěvovanějších zemí, hned po Chorvatsku, Itálii, Řecku a Turecku. I přes relativní politickou nestabilitu v posledních letech je Egypt stále považován za perlu Subsaharské Afriky. Připravili jsme pro vás několik základních rad, aby vaše dovolená proběhla bez problémů.

Rada první: pojistěte se
Chcete-li se vrátit z dovolené odpočatí a s krásnými vzpomínkami, nesmíte podcenit případná rizika. Bez pojištění na cesty, respektive bez cestovního pojištění se dnes do zahraničí vydávají pouze dobrodruzi nebo blázni. I obyčejná návštěva egyptské nemocnice může vyjít na desetitisíce, nemluvě o vážnějších a komplikovanějších zákrocích.
Pokud budete chtít v Egyptě využít pestré nabídky adrenalinových sportů, jako třeba kitesurfing nebo potápění, doporučujeme se dobře ujistit, zda se cestovní pojistka vztahuje na onu konkrétní činnost. V současnosti jsou seznamy zahrnutých sportů u dobrých pojišťoven dostupné online, jako např. na AllianzDirect.cz, kde včasnou kontrolou předejdete nepříjemným překvapením.

Rada druhá: foťte s rozumem
Tato poučka se týká všech světových destinací a Egypta obzvlášť. Focení úředních budov, státních zaměstnanců (policistů, vojáků i úředníků), nedej bože vojenských objektů či hraniční oblasti sousedící se státem Izrael, bývá téměř stoprocentní vstupenkou do zadržovací vazby, která má v Egyptě blíže ke středověkému žaláři než k soudobé věznici. Ostatně případy zadržovaných českých občanů v Řecku nebo Zambii by měly být poučením pro ostatní turisty.

REKLAMA

Rada třetí: dejte pozor, co jíte
Vydáte-li se vně svého hotelového komplexu, jistě narazíte na typické egyptské tržiště, kde se snoubí vůně z pouličních bister s atmosférou orientálního bazaru. Autenticita a folklórní zážitek z jídla připraveného na tržnici mohou být vykoupeny nemalými žaludečními problémy. Tzv. faraonova kletba může být způsobena nedůslednou hygienou při přípravě jídla, pro Evropana nezvyklou skladbou ingrediencí nebo kombinací obojího.
Abyste plně vychutnali opravdu skvělou místní kuchyni bez pozdějšího utrpení, máte dvě možnosti. Za prvé: navštivte restauraci, která je schopna vařit v evropských hygienických standardech, tzn. dražší podnik. Za druhé (pro dobrodruhy): zakoupené pokrmy zapíjejte dostatečným množstvím vysokoprocentního alkoholu. Tím snížíte možnost propuknutí průjmového onemocnění, ale stoprocentní jistotu nebudete mít nikdy.
Vezměte si naše rady k srdci a vyhnete se těm nejmarkantnějším hrozbám, které by vám v Egyptě mohly zkomplikovat dovolenou. Teď už jen přejeme šťastnou cestu a spoustu pozitivních zážitků.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA