REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Dovolená v Mexiku – Vše, co byste měli vědět

22. 4. 2023

Plánujete dovolenou v Mexiku? Pak se na takovou cestu důkladně připravte. Zjistěte, co všechno potřebujete, kdy je nejlepší vyrazit a hlavně, co všechno byste měli vidět.

Na počátku všeho je zapotřebí říct, že Mexiko je pro cestovatele skutečnou výzvou. Exotická destinace, která toho nabízí více než dost. Na jedné straně můžete poznávat mayské památky, na té druhé si užijete přírodní skvosty, noční život velkých měst a poznáte mexickou kuchyni. Pokud je tedy Mexiko vaším dalším cílem, máme pro vás pár praktických informací.

Kdy vyrazit do Mexika?

Cestu do Mexika si v ideálním případě plánujte s přihlédnutím k tamnímu klimatu. Nejideálnější je to od listopadu do dubna, takže taková zimní dovolená zahalená sluníčkem. Zároveň se zajímejte o to, na co všechno byste si měli dát pozor. Z pohledu přírody to mohou být občasná zemětřesení v centrální části země. Pokud jde o lidské nebezpečí, to najdete hlavně v odlehlejších částech Mexico City a u hranic se Spojenými státy americkými.

REKLAMA

Když ovšem budete dodržovat všechna bezpečností pravidla a doporučení, dovolená v Mexiku se pro vás stane doslova nezapomenutelnou.

Poznejte Yucatán a další místa

Jak již bylo řečeno, Mexiko přináší každému něco. Dokazuje to kupříkladu Yucatán, což je poloostrov situovaný na jihu země. Právě zde dochází k prolínání mayské historie a divoké přírody. Tu mimochodem tvoří želvy, plameňáci i krokodýli. A co stojí za vidění?

REKLAMA

 • Chichén Itzá
 • El Castillo
 • Itzamal

Starobylá města a archeologická naleziště vás přenesou o stovky let nazpět. Právě tady na vás dýchne pořádný kus mexické historie. Užívat si pochopitelně budete i zmíněnou přírodu. Dokazuje do jeskynní komplex Chaak Tun a místo označované jako Gran Cenote. Nezapomínejte ani na přírodní rezervaci Ría Lagartos nebo růžová jezírka Las Coloradas.

Mexiko je krásné ve všech směrech

Když už se pustíte do plánování dovolené v Mexiku je pravdou, že na poznání všeho podstatného budete potřebovat opravdu hodně času. Objevovat totiž můžete jednu dominantu za druhou. Od kaňonu Copper Canyon, přes Popocatépetlu, až po archeologickou lokalitu Palenque. A těch měst, co lze vidět.

 • Tulum
 • Cozumel
 • Acapulco

Vyhledávaný je také Cancún nebo Cabo San Lucas. Pokud už budete mít historických památek až nad hlavu, není nic jednoduššího než se zaměřit na vyhlášené pláže. Tam si užijete vodních radovánek a budete se oddávat nekonečné relaxaci.

 • Playa del Carmen
 • Playa Regatas
 • Playa Condesa
 • Playa del Norte

Když se budete pohybovat v okolí Mexika, udělejte si výlet také na pláže ostrovů Cozumel a Holbox. I v jejich případě si užijete dech beroucí scenérie a poznáte další podobu této země.

Plánování dovolené v Mexiku

Pusťte do hledání vhodných zájezdů a plánování detailů cesty do Mexika. Sepište si všechna zajímavá místa, která stojí za návštěvu a načerpejte informace týkající se víz, bezpečnosti a podobně. Tohle všechno a mnohé jiné vám přináší cestovatelský portál cKlub.cz. Ten je doslova studnicí informací zaměřených na cestování. A to nejenom v rámci Mexika, ale v podstatě celého světa. Inspirace bude mít v podání tohoto portálu nekonečnou podobu.

 • Recenze hotelů
 • Cestopisy a blogy
 • Diskuzní fórum

Kontaktujte jiné cestovatele, kteří už měli tu možnost, poznat Mexiko. Získejte rady a tipy, s nimiž nabyde dovolená v Mexiku daleko lepší úrovně. Projekt cKlub.cz vám kromě uvedeného přináší i zájezdy do této destinace a mnohých dalších po celém světě. Díky tomu máte vše potřebné na jednom místě. Sestavování itineráře s takovým zdrojem informací bude jednoduchou a rychlou záležitostí. O tom se můžete přesvědčit sami.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA