REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Dovolená v Řecku a v Egyptě. Máme se bát?

H1-recko300 Je bezpečné vyrazit na dovolenou do Egypta? A co Řecko? Nezaskočí nás tam stávky a nepokoje? Přesně takové otázky si nyní pokládají tisíce nejen českých turistů, kteří míří za sluncem do zmíněných destinací. Není se čemu divit. Z internetu, z novin i z televize se na nás dennodenně valí zprávy o nestabilitě Řecka a jeho možném odchodu z eurozóny a informace o tom, že v Egyptě hrozí zejména po prezidentských volbách masivní nepokoje. Mají se turisté skutečně bát zkažené dovolené a skutečného nebezpečí či nikoliv? Odpovědět se pokusí následující text.

Demonstrace v Aténách, v letoviscích klid
 Sbalit kufry a vyrazit do Řecka se opravdu bát nemusíte. I když nikdo neví, jak se ekonomická situace změní v následujících hodinách, dnech a týdnech, váš last minute zájezd by to nemělo ohrozit. Jak je známo, Řekové rádi a často stávkují. To by mohlo mít teoreticky vliv na dopravu a trochu zkomplikovat cesty z ostrovů na pevninu. Prakticky ale nikoliv. Demonstrace se odehrávají v Aténách a v dalších velkých městech, v turistických letoviscích panuje klid.

Ceny jsou stejné jako loni
Zástupci cestovních kanceláří často odpovídají na otázky, zda se kvůli krizi v Řecku nezdražilo zboží. Uklidníme vás. Ceny se v letoviscích drží na loňské úrovni, za pečivo a ovoce horentní sumy rozhodně nezaplatíte. Stejné ceny má nastavené i sektor služeb. Víc zaplatíte snad jen za benzín, cena se pohybuje kolem 46 korun za litr. Platba eury navíc v obchodech a restauracích probíhá naprosto bez potíží. Kdo by chtěl mít skutečně stoprocentní jistotu, ten si může pro klid na dovolenou vzít americké dolary a britské libry. Plánujete jet do Řecka na last minute? Jeďte takřka bez obav.

REKLAMA

Egypt? Necestujte sami do vnitrozemí
Jaká je situace v Egyptě? Obdobná jako v Řecku. Akorát zde víc než kdy jindy platí základní zlaté pravidlo, které je opakováno snad ve všech katalozích cestovek, v novinách i na internetu. Totiž, že je naprosto klíčové zůstat v areálech letovisek a nepodnikat soukromé výlety do měst a vnitrozemí. Pokud budou turisté dodržovat toto jednoduché pravidlo, dovolená bude klidná a pohodová.

Nebezpečím jsou v Egyptě masivní demonstrace, které mohou (ale nemusí) gradovat po nedávných prezidentských volbách. O moc v Egyptě usiluje několik subjektů. Každý subjekt si však uvědomuje, že turismus je pro stát elementárním zdrojem příjmů. O turisty proto bude vždy postaráno.

REKLAMA

Jaká jsou další doporučení nejen pro last minute zájezdy do Egypta? Jak už bylo řečeno, nedoporučuje se cestovat do oblastí, ve kterých eskaluje napětí. Experti dále nedoporučují podivně levné zájezdy od neznámých cestovních kanceláří. Mohou být do rizikových oblastí.

Zkrátka a dobře, vycestovat do Řecka i do Egypta se letos bát nemusíte. Turistická letoviska poskytují komfort, perfektní servis a bezpečí. Turistů si místní váží a chtějí jim nabídnout jen to nejlepší. Ani letos o prázdninách to nebude jinak.
Akce na tento víkend

h1_egypt

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA