REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Egypt – Země faraonů, pyramid, řeky Nil a Rudého moře

 Chcete se přenést o několik tisíciletí do minulosti? Máte rádi luxusní ubytování a kvalitní služby? Rádi poznáváte podmořský život? A to vše za příznivé ceny?
Egypt – je to co hledáte!

  Je to země obestřená tajemstvím, záhadami a mystikou, země protikladů, rozpáleného pouštního písku, životodárného Nilu, země zašlé slávy faraónů, pyramid a ráj pro potápěče. Ležící na pomezí Afriky a Asie.

Řadí se mezi turisticky nejvyhledávanější státy na světě. Je tomu tak i u českých turistů, díky celoročnímu teplému počasí.

REKLAMA

Značnou část Egypta zaujímají pouštní a polopouštní oblasti, především Libyjská a Arabská poušť. Pouštní charakter má i poloostrov Sinaj, který patří k Asii.

egypt-pyramidy  

REKLAMA

Nejoblíbenější a nejznámější přímořské letovisko v Egyptě – Hurghada

Původně rybářská vesnice se postupně rozvíjela v progresivní turistické středisko s mezinárodní klientelou začátkem 80. let

Skládá se ze tří částí: staré centrum Dahar, nové centrum Sakkala a nejnovější centrum Resorts Street.

Hurghada láká návštěvníky nejen písčitými plážemi a blízkostí atraktivních podmořských korálových útesů ale i její polohou v rozumné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit staroegyptské památky: nejznámější pyramidové pole, kde naleznete 3 největší a nejznámější pyramidy v Gíze, Údolí Králů a Královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky (ostrov Giftun) za neopakovatelným korálovým světem.

Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápěni.
Akce na tento víkend

egypt1

Ráj pro potápěče – Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je letovisko ležící na samém jižním cípu Sinaje. Jedna z nejlepších potápěčských lokalit světa slibuje nevšední chvíle také milovníkům golfu.

Tato malá rybářská vesnice během několika posledních let rozkvetla ve světově uznávané moderní letovisko. Velké množství turistů je každoročně přitahováno nejen luxusními komplexy hotelů, kasiny, diskotékami, množstvím obchůdků a kaváren ale především drsnou krásou okolní krajiny v kontrastu s romantickými zátokami s bohatou podmořskou faunou a florou. Jen několik desítek metrů od mořského břehu do vzdálenosti 80 km směrem do Arabského zálivu se táhne nádherný korálový útes poskytující útočiště bezpočetnému množství různobarevných živočichů, který uspokojí i ty náročnější příznivce potápění a šnorchlování.

Destinace bývá rozdělována na dvě samostatné části – město a přístav na jihu a luxusní turistické středisko Naama Bay vzdálené 7 kilometrů směrem na sever, které se pyšní v několika zátokách krásnými plážemi a hotely vysokého standardu.

 

Pokud by jste se chtěli dovědět více o této krásné zemi, neváhejte se obrátit na cestovní kancelář SHENKO´S která je na trhu více jak deset let a nabízí Vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře Vám jistě rádi ochotně poradí.

 

Cestovní kancelář Shenko´s s.r.o.
Litovelská 117/6
779 00 Olomouc
Česká republika (CZ)

tel: +420 585 428 886
tel/fax: +420 585 227 078
mobil: +420 777 888 550
e-mail: [email protected]
www.shenkos.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA