REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Evropské metropole trochu jinak

8. 7. 2021

Článků o památkách ve světových i evropských metropolích jste už určitě četli spoustu. Stejně tak jako zaručených rad, kam se podívat, co určitě nepropásnout a na co si dát pozor. Pojďme se teď ale podívat na to, co o Vídni, Budapešti nebo Berlíně v turistických průvodcích třeba vůbec nenajdete.

Prožeňte svou peněženku ve Vídni
Značkové oblečení už dnes nemusíte nutně nakupovat za nehorázně vysoké ceny, pokud tedy víte, kam vyrazit. Naberte směr Vídeň, do nedalekého ráje velkých obchodních domů a luxusních butiků. Spousta z nás ale vyhledává hlavně outlety, kde lze nakoupit starší kolekce za daleko nižší ceny, než je zvykem v klasických kamenných obchodech v centru města. Naprosto neskutečné úlovky můžete pořídit nedaleko Vídně v Designer Outletu Parndorf, který nabízí outletové zboží 600 designérských značek ve zhruba 150 obchodech. Najdete zde oblečení, obuv, hodinky, šperky, ale také další módní doplňky. Pokud byste se chtěli ve Vídni zdržet déle a od nákupů si druhý den odpočinout v tradiční vídeňské kavárně s šálkem skvělé kávy a kouskem Sachru nebo štrůdlu, můžete se ubytovat v některém z vídeňských hotelů.

 
Tip na ubytování:

REKLAMA

AMEDIA Hotel Vídeň
Třídenní pobyt v ceně 1650,-/osobu zahrnuje:
●        2 noci ve dvoulůžkovém pokoji s veškerým dostupným komfortem
●        2 bohaté snídaně formou bufetu
●        bezplatné připojení k internetu a telefonní hovory na pevné linky do 24 zemí světa

Do Budapešti za sladkostmi
Když se řekne Maďarsko, mnohým z nás se vybaví, uherák, čabajka, paprika nebo pravý maďarský guláš. Možná jste ale nevěděli, že Budapešť se proslavila i svými sladkými dobrotami a cukrovinkami. Sladké skvosty můžete ochutnat například v legendární kavárně Cafe Gerbeaud, která je jednou z nejpopulárnějších a nejslavnějších kaváren nejen v Maďarsku, ale i v celé Evropě. Tato kavárna v centru Budapešti si od svého založení v roce 1870 zachovala nejen původní elegantní interiér a luxusní ráz, ale také svou popularitu. Ochutnejte třeba zdejší specialitu dort Esterházy, který se skládá z plátů mandlového piškotu, máslového vanilkového krému a je politý znamenitou cukrovou polevou a ozdoben kousky čokolády a mandlí. Budapešť toho ale samozřejmě nabízí mnohem více, takže přijeďte třeba na prodloužený víkend.

REKLAMA


 
Tip na ubytování:

4* Golden Park Hotel Budapešť
Čtyřdenní pobyt v ceně 1650,-/osobu zahrnuje:
●        3 noci ve dvoulůžkovém pokoji s veškerým dostupným komfortem
●        3 bohaté snídaně formou bufetu
●        bezplatný pobyt 1 dítěte do 12 let v pokoji rodičů
●        bezplatné využívání hotelového fitness centra s finskou saunou
 

Nekonečný party maraton v Berlíně
Pokud se vydáte do Berlína na prodloužený víkend, může se klidně stát, že se moc nevyspíte. Zvlášť pokud se zapojíte do víru nočního života, kterým je Berlín vyhlášen. V centru města najdete rozlehlé bývalé továrny a průmyslové haly, které nyní slouží jako obrovské tančírny. V Berlíně nikdy nevíte, kdy párty skončí. Kluby tu nemusí zavírat v určitou dobu, proto můžete skončit až za rozbřesku nebo propařit hned celý víkend. Sílu na další párty nebo na prohlídku tohoto neobyčejného města plného kontrastů můžete nasbírat během pár hodin spánku v některém z berlínských hotelů.

Tip na ubytování:

Azimut Hotel Berlin
Třídenní pobyt v ceně 1150,-/osobu zahrnuje:
●        2 noci ve dvoulůžkovém pokoji s veškerým dostupným komfortem
●        2 bohaté snídaně formou bufetu
●        Pozdní check out (na vyžádání a v závislosti na dostupnosti do 15:00 hod)

Více informací o těchto i dalších nabídkách cenově výhodných hotelových poukazů naleznete na www.toved.cz

 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA