REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Indonésie není jen o Bali. Jaké ostrovy jsou v jihovýchodní Asii lepší a zajímavější?

8. 7. 2021

bali-temple-1371467-1920x1280Když se řekne Indonésie, každému ihned na paměti vyvstane ostrov Bali, avšak země v jihovýchodní Asii a Oceánii je tvořena dalšími 17 507 ostrovy. Dovolenou v Indonésii tak rozhodně nemusíte trávit jen na turisticky známém Bali. 

 

Jáva: Starobylá architektura i moderní velkoměsta

REKLAMA

Jáva je nejlidnatějším ostrovem v Indonésii, na jejím území se nachází i hlavní město Jakarta. Kromě toho ale v sobě ostrov ukrývá řadu dalších zajímavých míst. 

Tím nejvýznamnějším je chrám Borobudur, který je označován za nejkrásnější buddhistickou památku na světě. Stavba pochází z 9. století a v roce 1911 se dostala na seznam UNESCO. Opodál najdete hinduistický chrám Prambanan, který je dominantou indonéského kulturního dědictví. Od května do října se v prostorách chrámu koná Rámájanský balet, pokud se tak na ostrov Jáva dostanete v tomto období, nenechte si ujít skvělou podívanou pod širým nebem.

REKLAMA

Na Jávě se nachází 121 sopek, z nichž ta nejznámější je Kawah Ijen, a to díky těžbě síry. Několik dalších sopek je možné zahlédnout v místním národním parku v kráteru Tenggers

 

Sumatra: Divoký ostrov s bohatým přírodním dědictvím

Patříte-li mezi dobrodruhy, pak Sumatru při putování po Indonésii nesmíte minout. Příroda na ostrově patří mezi nejzajímavější na světě, těšit se můžete na sopky a sopečná jezera, krásné pláže, deštné pralesy, setkání s orangutany, tygry, nosorožci i slony. Navíc je Sumatra skvělým místem pro surfaře a potápěče, nudit se tak na ostrově rozhodně nebudete.

Na severu ostrova láká turisty největší jezero sopečného původu na světě Danau Toba, město Medan, vesnice Bukit Lawang, kde uvidíte orangutany sumaterské, a province Aceh, kde se naskýtá pohled na krásné scenérie a nechybí ani pláže a zmiňované oblíbené potápěčské oblasti. 

Ve středu ostrova se rozprostírá největší národní park Kerinci-Seblat, který obývají divoká zvířata, a na jihu se nachází jezero Danau Ranau, kde si po náročném cestování skvěle odpočinete. Další tipy na zajímavá místa nabízí průvodce pro Indonésii.

 

Lombok: Drsná příroda i okouzlující pláže

Lombok je méně známým sousedem Bali, láká cestovatele především na úchvatné pláže, dechberoucí vodopády a jedinečnou sopku Rinjani. Jedná se ale o velmi klidné místo, kde davy turistů rozhodně nepotkáte.

V turistickém centru ostrova se nachází hned dvě známé pláže, a to Senggigi a Kuta, kde si na své přijdou jak milovníci potápění, tak i šnorchlování. Podvodních lákadel je ale na Lomboku mnohem více, těšit se můžete na kaňony, korálové zahrady, vraky lodí a bohatý podmořský svět. Pokud před vodou dáváte přednost souši, pak vás jistě nadchne možnost mnoha výletů a túr. Nejoblíbenější je výstup na vrchol sopky Gunung Rinjani, tedy na nejvyšší horu Lomboku.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA