REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Jak naplánovat výlet na Krétě

4. 3. 2022

Blíží se léto a to znamená jediné – všichni začínáme plánovat letní dovolenou. Pojďme se podívat na jednu z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Na Krétu!

Jak se dostat na Krétu

Ještě než začnete plánovat svou dovolenou na Krétu, musíte se sem prvně dostat. Doporučujeme tedy využít levných letenek společnosti Ryanair, která na ostrov lítá. Případně můžete také využít některou nabídku cestovních kanceláří. 

Jak se pohybovat na Krétě

Pro dopravu na ostrově Kréta je pravděpodobně nejlepší využít autopůjčovnu a půjčit si auto po celou dobu dovolené. A protože víme, že na Krétě je celá řada autopůjčoven, rozhodli jsme se, že vám pomůžeme s výběrem té pravé. 

REKLAMA

Proto pokud si chcete pronajmout auto na Krétě, využijte autopůjčovny Rental-Center-Crete. Majitel byl velmi příjemný a celkově s půjčením auta nebyl vůbec žádný problém. 

Druhou možností, jak se na ostrově přepravovat je využití taxislužby na Krétě. Přeprava osob na Krétě se celkově těší velké popularitě a pokud nemáte řidičský průkaz/bojíte se řídit, ale chcete se vyhnout místní hromadné dopravě, je to určitě skvělé řešení!

REKLAMA

Foto: ©Pixabay.com
Foto: ©Pixabay.com

Co zaručeně nesmíte přehlédnout na Krétě

Kréta je plná starověkých památek a přírodních krás. Dáme vám tedy pár tipů, co byste neměli na ostrově minout.

Asi nejznámější památkou na Krétě je starověký palácový komplex Knóssos. K vidění jsou spletité chodby, starobylé sloupy a původní fresky. Dalším lákadlem je bývalé hlavní město Chania. Kromě historické atmosféry si zde zaručeně užijete také krásné pláže a výborné jídlo.

Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit unikátní Samaritánský skalní kaňon. Můžete se projít korytem řeky až k moři a odtud se lodí vrátit do Chanie. 

Zajímavým místem je také Matara Beach, kromě specifického černého písku zde můžete vidět systém jeskyní v pískovcových skalách, vybudovaný v minulosti fanoušky hnutí hippies.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA