REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.11. a svátek má Ondřej

Jak se rychle sbalit na dovolenou, když máte hodinu do odjezdu?

28. 3. 2022

Přišla vám zpráva, že za hodinu odjíždíte? Ať už byl odesílatel přítel, kamarádka nebo šéf z práce, my vám poradíme, jak se rychle sbalit na dovolenou nebo na pracovní cestu. Na závěr přidáme tipy na to, jak ušetřit místo v kufru.

Na první místě jsou doklady a peníze

Nikdy nesmíte zapomenout na doklady. Sbalte si je jako první. Na doklady doporučujeme menší příruční kabelku nebo tašku přes rameno, abyste nemuseli pokaždé hledat ve velkém kufru. Kromě občanského průkazu si přibalte také cestovní pas, případně řidičský průkaz a kartičku pojištěnce.

A samozřejmě peníze. Co byste jen bez nich na dovolené dělali? Naštěstí se dnes už všude dá platit kartou, a to zcela bez poplatků. Poplatky bývají pouze za výběr z bankomatu. Jestli tedy odjíždíte nečekaně a máte jen hodinu na to, abyste si zabalili, nedělejte si starosti se směnárnou a prostě si jen vezměte platební kartu. Nějakou hotovost můžete vždy směnit například na letišti, abyste měli na případ nouze nebo na taxi.

REKLAMA

Uzavřete cestovní pojištění

Cestovní pojištění se dá uzavřít online, a tak není potřeba běžet na pobočku pojišťovny. Jelikož ho lze vyřídit distančně, spousta lidí tento úkon odloží až na letiště. Tam přeci bude času dost, řeknete si. Jenže při stresu na letišti se často stane, že na cestovní pojištění úplně zapomenete. Takže si ho raději vyřiďte teď v klidu doma, dokud je na to ještě dost času. Jezdit do ciziny nepojištění, to se opravdu nevyplácí, a to doslova.

Myslete na své zdraví

V případě, že pravidelně užíváte nějaké léky, sbalte si je hned v dalším kroku. Někdy je lepší vzít je s sebou v originálním obalu, abyste při případné kontrole na letišti měli důkaz o tom, co to vlastně převážíte. Kromě léků si přibalte také malou lékárničku s dezinfekcí, náplastí a prášky proti bolesti. Zkrátka vše, co tak nejčastěji potřebujete.

REKLAMA

Hygiena a kosmetika

Hygienické potřeby jsou základ. Dnes už si nedokážeme představit cestu bez respirátoru nebo roušky a antibakteriálního gelu na ruce. A co dál? V případě, že máte málo místa v kufru, nezaobírejte se s šamponem nebo sprchovým gelem.

Vše si můžete koupit na letišti nebo na vlakovém nádraží ve zmenšeném provedení. Pokud cestujete jen s palubním zavazadlem, do letadla by vám stejně nedovolili vzít balení větší než 100 ml. Nezapomeňte také na deodorant a další předměty z vaší kosmetické taštičky, bez kterých si neumíte představit svůj den.

Oblečení, které si s sebou vzít?

Zde záleží hodně na tom, jaký je účel vaší cesty. Je jasné, že hodně spěcháte, ale zkuste na to myslet v první řade. Pokud jedete na pracovní cestu a čeká vás nějaký důležitý meeting, vezměte si s sebou reprezentativní oblečení.

Jedete na dovolenou? Tak to se zase připravte na různé počasí. Zabalte si tak, abyste byli vybavení jak na slunečné dny, tak na prudké ochlazení a lijáky. Tím spíš, jestli míříte někam mimo civilizaci. Protože v pralese už si pláštěnku pravděpodobně nekoupíte.

Přibalte záložní oděvy, abyste se mohli převléci do suchého. A samozřejmě něco na spaní a na převlečení na ubytování – pohodlný domácí oděv. Na závěr myslete i na spodní prádlo a plavky.

Jak dobře využít místo v kufru?

Když nás tlačí čas a jsme ve stresu, máme tendenci udělat nějaký ten přešlap. Cestovní kufr ale není nafukovací, a proto byste měli balit tak, abyste místo v něm využili co nejefektivněji.

  • Kromě miniaturních hygienických potřeb můžete vsadit například na vakuové pytle na oblečení, které textil udrží čistý a nezmačkaný. Vakuové pytle jsou skvělé zejména na tlusté zimní bundy.
  • Pokud nemáte vakuové pytle, oblečení srolujte do ruliček a poskládejte ho v různých směrech.
  • Ponožky srolujte a uložte je do bot.

Hygienické potřeby rozdělte do několik pytlíků a ty vložte do postranních kapes cestovního kufru.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA