REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Kam s dětmi v Praze: itinerář na 3denní pobyt

28. 3. 2022

Přijíždíte s dětmi do Prahy jen výjimečně. A chtěli byste jim ukázat základ toho, co „matka měst“ nabízí. Jak vytvořit program na 3 dny, abyste splnili myšlenku vlastivědného výletu, přitom si ho děti užily, vám poradíme v tomto článku.

Tři dny v Praze utečou jako nic. Kdybyste chtěli, můžete je celé zasvětit jen historickým památkám nebo jen parkům nebo jen muzeím a stejně všechno nestihnete. S dětmi je však potřeba plánovat opatrně a neklást si velké cíle, aby se příjemný rodinný pobyt nezměnil na noční můru.

Plánování takového pobytu hodně záleží na věku vašich dětí i na jejich povaze. Tento itinerář je vhodný pro děti zhruba od 5 do 10 let. Návštěvy památek jsou situované do dopoledních hodin, kdy mají děti nejvíce energie a jsou v dobré náladě. I tak je však doporučujeme proložit návštěvou hřišť a občerstvením. Odpoledne jsou pak volnější a nechávají prostor na čistě dětský program.

REKLAMA

Ubytování s dětmi najdete v podstatě všude, ale pokud hledáte místo s dobrou dostupností do centra, dostatkem restaurací a atrakcí pro děti, neuděláte chybu s Prahou 5.

Den 1. dopoledne: historické centrum

Kujte železo, dokud je žhavé a hned první den ráno vyrazte s dětmi do historického centra. Začneme u hlavního nádraží, což se hodí, pokud teprve přijíždíte vlakem. Pokud jste v Praze už spali, svezte se k nádraží ze Smíchova tramvají č. 9. Hned cestou od tramvaje se zastavte v Jeruzalémské ulici, kde se nachází Jubilejní synagoga. U turistů je oblíbená, avšak Češi ji často opomínají a pouze kolem ní spěchají na vlak. Přitom se jedná o největší synagogu v Praze, která oplývá malířskou výzdobou ve stylu vídeňské secese.

REKLAMA

Dále pokračujte k Jindřišské věži, Prašné bráně a Obecnímu domu. Touto cestou se dostanete na Staroměstské náměstí, v jehož blízkosti se nachází Týnský chrám neboli Kostel Panny Marie před Týnem. Na opačném konci náměstí uvidíte Kostel svatého Mikuláše.

Když se vám povede načasovat Staroměstské náměstí na celou hodinu, uvidíte Pražský orloj v akci. Počítejte s tím, že děti budete muset zvednout do výšky, aby dobře viděly. Pokud si o symbolech na orloji něco nastudujete, určitě to ocení nejen děti.

Ze Staroměstského náměstí se nabízí vyrazit uličkami směrem ke Karlovu mostu. Počítejte s tím, že děti budou pod palbou lákadel jako trdelníky, bonbony a matrjošky. Zkuste na to děti připravit, vysvětlit jim, že se jedná o turistické pasti a slibte jim nějakou odměnu za statečnost v rozumnější lokalitě. Pokud vám hlad nedovolí pokračovat, stánek s kebabem u náměstí má celkem rozumné ceny i velmi dobrou kvalitu.

Jestli dětem zbyde po přechodu přes Karlův most ještě nějaká energie, vybijí ji na Kampě na prostorném a udržovaném dětském hřišti. Rodiče odmění krásný výhled.

Den 1. odpoledne: dětské atrakce

Pokud máte menší děti, které ještě po obědě spinkají v kočárku, zkuste Františkánskou zahradu. Z Karlova mostu tam dorazíte za slabou čtvrt hodinku. Najdete tam klid se spoustou laviček a kvetoucími růžemi (v zimě jen lavičky). V přilehlé Vodičkově ulici i na Jungmannově náměstí si kupte dobrou kávu a odpočiňte si také. Po probuzení tam bude na děti čekat hřiště a pak vyrazte třeba do Hamley’s – hračkářství Na Příkopě

Do Hamley’s jděte buď kratší cestou přes Jungmannovo náměstí nebo do přesunu vměstnejte ještě nějaké památky a jděte přes Václavské náměstí a prohlédněte si Stavovské divadlo. V Hamley’s na děti kromě hraček čekají atrakce jako kolotoč, zrcadlové bludiště, arkádové hry, virtuální realita a další. Pozor, všechny atrakce jsou zpoplatněny.

Den 2. dopoledne: Pražský hrad

Výlet do Prahy se neobejde bez návštěvy Pražského hradu. Na nádvoří se dostanete zdarma, ale pokud chcete dovnitř, budete si muset zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh. Kromě Pražského hradu tak budete moct vstoupit do Katedrály sv. Víta, Baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky a na věž Daliborku.

Tip: Abyste děti hned ráno neumořili stoupáním přes Nerudovu ulici, dojeďte tramvají č. 22 na zastávku Pražský hrad a sejděte kousek dolů.

Den 2. odpoledne

Když budete chtít po návštěvě hradu plynule navázat, vyrazte procházkou na Petřín. Děti si užijí hřiště, zrcadlové bludiště i cestu dolů lanovkou. Nebo si už dejte od objevování volno a nechte děti, ať si vyberou program podle sebe. Na Praze 5, kde doporučujeme se ubytovat, se nachází třeba:

  • Kostkoland: muzeum a herna s kostičkami Lego
  • Království železnic: herna s vláčky na 600 m2
  • AquaDream Barrandov: klasický akvapark včetně dětských bazénků

Den 3: Zoo nebo Dětský ostrov a Malá strana

Jestli chcete vzít děti do zoo, vyhraďte si na to raději celý den. Nejenže je pražská zoo dost rozlehlá, ale také tam na děti čeká hodně lákadel jako krmení zvířat, lanovka, prolézačky a tak dále.

Pokud však trváte na dalším prohlížení památek, vyrazte na Střelecký ostrov. Děti si tam pohrají, nakrmí labutě a holuby. Na Kampě pak uvidíte tři bronzová miminka světoznámého sochaře Davida Černého. Přes Mlýn Huť pak pokračujte k Lennonově zdi. Zavítat můžete i na Dětský ostrov, který je plný prolézaček, klouzaček a kolotočů s krásným výhledem na Tančící dům a břeh Vltavy. Dále pak pokračujte na Malou stranu za druhým pražským Kostelem sv. Mikuláše.

Odpoledne pak opět věnujte dětskému výběru. Praha nabízí opravdu mnoho atrakcí. Třeba fanoušci dinosaurů si přijdou na své v DinoParku na Harfě. Nebo zajděte na něco dobrého k jídlu a pití. Děti zabaví restaurace Výtopna, kde občerstvení vozí vláčky.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA