REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Kam vyrazit v Českém Švýcarsku? 4 tipy na výlet

8. 7. 2021

České Švýcarsko rozhodně patří mezi nejkrásnější místa v ČR. Najdete zde nádherná pískovcová města, rozlehlé lesy, vyhlídky a rokle. Návštěvu si užijí děti, rodiče, jedinci i zamilované páry.

Historie Českého Švýcarska

Co se týká historie, Národní park České Švýcarsko vznikl v roce 2000. Primární úkol je ochránit přírodní klenoty. Zmínit můžeme pískovcová města, skalní stěny a různé rostliny. Protože se čistota NP České Švýcarsko udržuje na vysoké úrovni, podařil se návrat různých zvířat, např. lososi a sokoli stěhovaví.

REKLAMA

Ubytování – České Švýcarsko

Bude to letos dovolená v Českém Švýcarsku? Skvělý nápad. Doporučujeme si vybrat ubytování v soukromí – to splňuje chata. Máte děti nebo psa? Nevadí. Pejsci jsou často povolení a děti si zahradu okolo chalupy zamilují. Pokud si dobře vyberete, budete mít k dispozici bazén. Chaty s připojením k wifi jsou zase vhodné pro ty, kteří potřebují pracovat.Pronájem chaty je levná a příjemná varianta ubytování.

depositphotos_155015436_l-2015_optimized

REKLAMA

Jetřichovické skalní vyhlídky

Užijte si 3 krásné vyhlídky – Vilemínina stěna, Rudolfův kámen a Mariina skála. Každá z nich je opravdu jedinečná, proto zkuste navštívit všechny 3. Pokud máte čas, projděte si 10 km dlouhý pěší vyhlídkový okruh. Věděli jste? Vyhlídky jsou pojmenované po členech rodu Kinských.

Pískovcový masiv Tiské stěny

Tiské stěny patří pod Chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce. Historie Labských pískovců sahá velmi daleko, předpokládá se, že až 90 milionů let zpět. Pískovcový masiv má v nejvyšším místě 613 m n. m. a rozděluje se na: Velké stěny a Malé stěny. Tiské stěny propojuje vyhlídková trasa, na které je pro vás připraveno 7 naučných zastávek.

depositphotos_154149776_l-2015_optimized

Lanové centrum Jedlová

Máte rádi adrenalin? Zajeďte do lanového centra Jedlová, které je ve výšce 5 až 7 metrů. Je zde 12 překážek, které vám určitě dají pěkně zabrat. Do lanového centra se dostanou všichni, kteří váží maximálně 130 kg a měří minimálně 120 cm. Pro ty, které lanové překážky tolik nebaví, je připravena velká houpačka, lezecká stěna nebo půjčovna sjezdových kár a koloběžek. Pro děti je zde dětské hřiště. A když vás přepadne hlad? Je tu občerstvení. Otevírací doba není pevně daná, většinou je zde otevřeno o hezkých víkendech.

REKLAMA


Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA