REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Kde to v Turecku žije aneb 3 nejhezčí místa pro dovolenou

8. 7. 2021

TUR1 Žádná přímořská země nemůže nabídnout takovou směsici  evropské a asijské kultury, jak ji podává samo Turecko. V pohostinnosti k cizincům se Turecku nevyrovná ani severní Afrika. Dobře naladění Turci a přímořské scenérie tvoří dohromady pulzující zemi s těmi nejlepšími letními destinacemi.
 
1 – Turecká riviéra
Nejznámějším a také nejnavštěvovanějším místem země je Turecká riviéra. Všechno se tu vlastně točí okolo města Antalya. Odtud už jen krůček k průzračnému Středozemnímu moři, rozlehlým plážím, hotelovému ráji a místním diskotékám. Je to vlastně ideální místo pro lidi, co mají rádi zábavu a chtějí si vydechnout od všeobjímajícího shonu v Čechách. A tady se opravdu nespěchá.
Konkrétně v Antalyi se ještě pokocháte historickými památkami jako je třeba Kaleici (starý přístav), Yivli Minare (flétnový minaret) nebo Hadriánova brána. Na Turecké riviéře je toho spousta, podívat se můžete třeba do dalších letovisek jako Kemer, Belek, Incekum nebo Alanya.

2 – Egejská riviéra
V návštěvnosti si Egejské pobřeží s Tureckou riviérou moc nezadá. Mezi větší letoviska tu patří třeba Kuşadasi, Çeşme Bodrum a Altinkum. Turistické destinace se linou okolo kopců, hory potkáte většinou hned u Egejského moře, které je mimochodem ultra čisté. Pokud jste už někdy byli v Řecku, tak čistota vody je tu srovnatelná.
Egejské pobřeží představuje různorodou oblast, je tak trochu rozkouskované, čímž se významně liší od Turecké riviéry. Hotelové komplexy a města jsou rozmístěna do vzájemně vzdálených zálivů. Trajektem to máte do Řecka skoro, co by kamenem dohodil. Výlety do řecké metropole ale nebudou potřeba. Na Egejském pobřeží se bohatě zabavíte třeba v Izmiru nebo trochu jiným způsobem také v národním parku Dilek.
 

3 – Tyrkysové pobřeží
Na hornatou oblast Tyrkysového pobřeží natrefíte mezi Tureckou a Egejskou riviérou. Sjíždí se sem většinou potápěči, ale i běžní dovolenkáři, protože ubytovacích kapacit je tady opravdu dost. Tyrkysové pobřeží tu nabízí – překvapivě – tyrkysové moře. To si tu oblíbíte asi nejvíc stejně jako pláž Itzuzu, kde se hojně líhnou karety obrovské. Tak vzhůru do Turecka!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA