REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Korsika – horská turistika i odpočinek na pláži

8. 7. 2021

Rodný ostrov Napoleona leží západně od Itálie a na jih od Francie. Je čtvrtým největším ostrovem ve středozemí. Některé jeho části jsou zapsány do památek UNESCO. Korsika je kouzelný ostrov s krásnou přírodou, vysokými horami i malebnými plážemi.

Pohoří v moři

Korsika představuje ideální místo pro aktivní dovolenou turistů, horolezců nebo zájezdy pro školy.

REKLAMA

Korsické Alpy pokrývají většinu ostrova. Nejvyšší místo Pohoří v moři, jak se Korsice někdy přezdívá, je vrchol Monte Cinto (2 708 m n. m.) v pohoří Bavella. Na celém ostrově najdete dalších 20 vrcholů, které přesahují výšku 2000 m n. m. Na Monte Cinto a některé další je lepší stoupat s pomocí průvodce. Některé cestovní kanceláře pořádají i několikadenní poznávací zájezdy na Korsice. Turisty pak provázejí i skrze jednu z nejtěžších turistických stezek Grande Randonnée 20 (GR20), která dlouhá necelých 200km.

Údolí Taviagnano u města Corte a soutěska u řeky, je překrásné místo mezi skalami, řekou a tůňkami. Pokud má řeka Taviagnano dostatečně vysokou hladinu, můžete se po ní projet lodí. Koupání v tůňkách je povoleno. Za návštěvu určitě stojí i kaskády s vodopády Anglais.

REKLAMA

Díky skalnatému pobřeží ostrova si můžete pro koupání v moři najít zátoku, kde budete sami. Na opravdu kouzelné pláže narazíte na jihu v okolí Porta Vechia. Na severu ostrova pak určitě navštivte bělostnou pláž Salecia. K dalším nejlepším plážím patří Palombaggia, Folacca nebo Santa Giulia.

Doprava a domluva

Na Korsice jsou hlavními jazyky francouzština a korničtina. Místní jazyk je podobný spíše italštině a některé jeho dialekty patří do kulturních památek UNESCO. Protože spadá pod Francii, platí se tu eury. Zboží je tu drahé (cca o 20 % dražší než ve Francii). Protože se vám může stát, že v některých obchodech nepůjde platit kartou, vezměte si s sebou raději dostatek hotovosti.

Ať už na ostrov jedete sami nebo s cestovní kanceláří, můžete se na ostrov dopravit buď letecky, autobusem a trajektem nebo vlakem a trajektem. Nejvýhodnější je použít trajekt z italského Piombina. Mimo klasické ubytování v hotelech a apartmánech můžete na Korsice i kempovat. To je ale bohužel povolené jen na vyhrazených tábořištích.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA