REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Královský pivovar Krušovice

Královský pivovar Krušovice

pivovar, 270 53 Krušovice, Česko, Zobrazit na mapě

Chcete nahlédnout pivovarníkům pod pokličku a zjistit, jak se nejznámější český (a v tomto případě královský) nápoj – pivo – vaří krok za krokem? Od vstupních surovin až po orosený půllitr na stole? V tom případě je návštěva Královského pivovaru Krušovice sázkou na jistotu, pivo se zde vaří nepřetržitě více než 430 let.

Od profesionálních průvodců se dozvíte spoustu informací o výrobě světového piva z těch nejkvalitnějších surovin – chmele z žatecké oblasti, vody z křivoklátských lesů a sladu z výběrového českého i moravského ječmene. Podíváte se i na stáčení piva do různých typů obalů pomocí nejmodernějších technologií, například na nové plechovkové lince. Stranou ovšem nezůstane ani historie. Pivovar byl celkem sto let ve vlastnictví české královské koruny. V roce 1583 ho koupil král český a císař římský Rudolf II., který vaření piva velmi podporoval a nechal si je vozit i na Pražský hrad. Pivovar dále nedávno rekonstruoval nádvoří a zřídil muzeum pivovarnictví.

Exkurze v Královském pivovaru Krušovice

Výklad je možný v češtině, němčině, angličtině a ruštině

Bez předchozího objednání se exkurze (do 10 osob) konají v sobotu v 11:00 a 13:00 hodin a v pondělí v 11:00 a 13:00 hodin.

V ostatních termínech je nutné objednat se minimálně týden dopředu na telefonním čísle 548 134 134 (ve všední dny od 7:00 do 16:00 hodin). Objednat se lze i na e-mailu [email protected]. Do předmětu mailu uveďte, že chcete navštívit pivovar Krušovice.

Vstupné

Základní vstupné s degustací: 160 Kč
Zlevněné vstupné pro studenty nad 18 let a seniory s degustací (po předložení dokladu): 110 Kč

Více informací najdete na www.krusovice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA