Kréta – božská země

Nevíte kam vyrazit na dovolenou? Zkuste s námi zavítat do božské země na největší a nejjižnější řecký ostrov – Krétu.

Je ideálním místem pro trávení dovolené, které odděluje Egejské a Lybijské moře. Kréta je velmi rozmanitá a krásná země. Hory, jeskyně, kaňony, dramatické skalnaté pobřeží a písčité pláže, to vše se Vám zde nabízí k prozkoumání. Je to mýtické místo – podle řeckých bájí se tu narodil bůh Zeus. Právě sem měl unést svou milou Europu, která mu zde porodila tři syny.

Nejsou to však jen báje, které vás na Krétě – 275 kilometrů dlouhém ostrově – chytí za srdce. Je to magická příroda s jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě, krásnými a cennými památkami na dávné kultury i výtečnou řeckou kuchyní. Modro bílé domky místních obyvatel dotvoří Váš zážitek z ostrova k dokonalosti.

Málokterá krajina má tak bohatou historii jako právě Kréta, milovníci památek si tady přijdou na své. Hlavní město Kréty – Heraklion – leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště, které má tu zvláštnost, že jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty a v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. Už kolem roku 2700 př. n. l. se tu začala rozvíjet Minojská kultura. V této kultuře měli velmi dobré postavení ženy, protože se zde uctívala jako hlavní bohyně – Matka Země. Centrem Minojské kultury byl palác Knossos, kde byl dle pověsti postaven i onen slavný minoutauří labyrint V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Celá místní civilizace byla zničena nejspíše výbuchem sopky na ostrově Santorini, k zániku však vedl i vpád Achájů. To ale není zdaleka jediný palác, který lze navštívit. Dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia. Kréta je zkrátka zhmotněnou historií.

Pokud patříte mezi alespoň trochu aktivní turisty, určitě se vyplatí půjčit si na Krétě auto, motocykl či čtyřkolku a objet si nejzajímavější části ostrova. Hlavní atrakce jsou na severu ostrova, kde je i většina turistických letovisek a památek. Na Krétě je i velký aquapark, kde se dosytosti mohou vydovádět jak děti, tak i jejich rodiče. Ze severu si také můžete udělat výlet lodí na Santorini, což je opravdu pěkný zážitek.  Pokud si chcete užít trochu nočního života, zkuste Heraklion, Chaniu, nebo třeba Rethymno.

Opravdu nádherným místem na západním pobřeží Kréty, je pláž Elafonisi. Přízviska jako „krétský Karibik“ nebo „evropské Tichomoří“ nedostala určitě nadarmo. Ostrůvek Elafonisi (v překladu Jelení ostrov) a Krétu spojuje kombinace bílého a růžového písku a na ostrůvek se jednoduše probrouzdáte, protože voda zde sahá většinou nad kolena nebo maximálně do pasu.

Ve vnitrozemí Kréty je možné se setkat s nedotčeným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou, lidskými zásahy, nenarušenou krajinu. Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí.

Pokud by jste se chtěli dovědět více o této krásné zemi, neváhejte se obrátit na cestovní kancelář  SHENKO´S, která je na trhu více jak deset let a nabízí Vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře Vám jistě rádi ochotně poradí.

Cestovní kancelář Shenko´s s.r.o.
Litovelská 117/6
779 00 Olomouc
Česká republika (CZ)

tel: +420 585 428 886
tel/fax: +420 585 227 078
mobil: +420 777 888 550
e-mail: info@shenkos.cz
www.shenkos.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama