REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 6.12. a svátek má Mikuláš

Krok za krokem: Jak uplatnit pojištění storna zájezdu?

11. 6. 2023

Tolik jste se těšili na zaslouženou dovolenou, ale život zařídil, že je všechno jinak? I to se může stát. Narychlo zájezd rušíte, obvoláváte cestovní kancelář i příbuzné a máte plnou hlavu starostí. A k tomu zjistíte, že cestovní kancelář po vás chce uhradit storno poplatky, protože jste neměli sjednané pojištění storna zájezdu.

Pojištění storna zájezdu je jistota

Zájezd sjednaný přes cestovní kancelář vám ušetří hodně času a starostí, protože vše za vás zařizuje právě cestovní kancelář. Za vše jí ale musíte předem zaplatit. Pak už se jen těšíte a zároveň doufáte, že to vyjde a nebudete cestu muset na poslední chvíli rušit a platit storno poplatky.

Abyste měli jistotu, že o své peníze nepřijdete, je výhodné si už při sjednávání zájezdu zařídit pojištění storna zájezdu. Nevíte, u jaké pojišťovny? Na Ušetřeno.cz najdete pro pojištění storna zájezdu srovnání, které vám s rozhodováním pomůže.

REKLAMA

Krok za krokem: Jak uplatnit pojištění storna zájezdu?
Krok za krokem: Jak uplatnit pojištění storna zájezdu?

Jak funguje pojištění storna zájezdu?

Cestovní pojištění storna zájezdu funguje jako většina jiných pojištění. Pokud ho nevyužijete, nic se neděje. Pokud ale nastanou nečekané komplikace a musíte zrušit již zaplacený zájezd, tak vám pojištění storna zájezdu pomůže uhradit většinu storno poplatků, které si cestovní kanceláře v takové situaci běžně účtují.

Abyste platili co nejméně, je výhodné si nejprve udělat pro pojištění storna zájezdu srovnání. Na Ušetřeno.cz najdete přehled nabídek různých pojišťoven, z nichž si můžete vybrat tu nejvýhodnější pro vás. Pak si pojištění storna zájezdu sjednáte a v případě potřeby jednoduše požádáte pojišťovnu o pojistné plnění.

REKLAMA

Uplatnění storna zájezdu

Musíte objednaný a zaplacený zájezd zrušit? Máte pojištění storna zájezdu? V tom případě postupujte následovně:

  1. Sežeňte si doklad potvrzující nutnost zrušení zájezdu – lékařské potvrzení, výpověď od zaměstnavatele, úmrtní list příbuzného atd.
  2. Kontaktujte cestovní kancelář a požádejte o zrušení zájezdu.
  3. Kontaktujte pojišťovnu, u níž máte sjednané pojištění storna zájezdu, a oznamte vznik pojistné události.
  4. Pojišťovně doložte potvrzení o pojistné události (viz bod 1).
  5. Pro jednání s pojišťovnou si připravte i další podklady – cestovní smlouvu, doklad o zaplacení zájezdu a storno fakturu od cestovní kanceláře.
  6. Vyčkejte, až dojde k pojistnému plnění. Jeho výše může být až 80 procent.
  7. Počítejte se spoluúčastí – pojištění storna zájezdu většinou nepokrývá veškeré storno poplatky (výše plnění ovšem závisí na výběru pojišťovny).
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA