Levné Řecko nás nezajímá

Řecko je v krizi. Turistický ruch, který vždy držel ekonomiku, ji letos nezachrání. I přes výhodné nabídky hoteliérů se evropští turisti do Řecka bojí. Navíc sami šetří. Jak vyrazit letos do Řecka co nejlevněji?

Nutno uznat, že se Řekové snaží. Přes zvýšení DPH, přes celkové zdražování a snížení životní úrovně, nezdražují. Naopak přišli letos s velmi výhodnými first minute nabídkami. Pokud si objednáte zájezd do konce dubna, můžete ušetřit až 30%. Avšak slevy pobyty po Řecku ale nejspíš nespasí.

Počkejte na první chvíli

First minute zájezdy jsou vůbec letos velmi populární. To, že agentura garantuje nejnižší ceny, ještě neznamená, že dovolená bude stát za to. Přeci jen půl roku dopředu nemůžete dnes vědět prakticky nic. Nikdo vám nezaručí, že budete zdraví, že vám šéf dovolenku nezruší, že cestovka nekrachne ani to, že se významně nezhorší politická situace v cílené destinaci. Běžné pojištění vás před stornopoplatky neochrání.

Základem turistické obce, která jezdí na řecké ostrovy, jsou Němci a Angličané. Ti jezdí povětšinou dlouhé roky na stejná místa a utrácí ve stejných restauracích. Jsou to tedy velmi věrní zákazníci. Ani oni ale letos nemají peněz nazbyt a řada z nich si letos svůj pravidelný týden v Řecku odpustí.

holiday2

Kde ty loňské slevy jsou

Loni řecký turistický ruch žádné hromadné slevy nepotřeboval. Nepokoje v Tunisu a Egyptě přitáhli do Řecka rekordní počet návštěvníků. Bylo jich o 14% víc, než v roce 2010. Letos ale evropská propaganda vykresluje právě Řeky jako nebezpečný národ. Záběry z masivních demonstrací plných vodních děl a zápalných lahví jistě nejsou nejlepší reklama, přestože skutečná situace v Řecku je mnohem klidnější a na palmových riviérách žádné nebezpečí opravdu nehrozí. Hoteliéři se proto zaměřují na návštěvníky mimo Evropu. Údajně roste zájem například izraelských a čínských turistů. Evropany ale asijští cestovatelé jen tak nenahradí.

holiday3

Řecká levná dovolená

Pokud Řecko navíc vystoupí z eurozóny, bude situace ještě mnohem horší. Pro nás to znamená, že levná dovolená v Řecku bude nejen pro Angličany a Němce, ale i pro nás. Ceny drží při zemi nejen hotely, ale i restaurace a vůbec všechny služby. Pokud navíc využijete slevy na internetu, dostanete se k řeckému moři ještě levněji. Hromadné nákupy se slevou totiž přináší více, než 30% slevy. Například už teď můžete pořídit 9denní zájezd na poloostrov Chalkidiki za necelých 6000 Kč. To je téměř polovina původní ceny. Slevové servery Řecko dostávají na úroveň cestování po Lipnu, alespoň co se cen týče.
Akce na tento víkend

holiday4

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Booking.com
Booking.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama