REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.9. a svátek má Jeroným

Městské muzeum a galerie Polička

Městské muzeum a galerie Polička

Tylova 114, Město, 572 01 Polička, Česko, Zobrazit na mapě

Muzeum v Poličce vždy nabízí něco zajímavého … krátkodobé výstavy různorodých témat oživené řadou aktivit, moderní interaktivní expozice, prohlídku Rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba anebo možnost projít se po zachovalých středověkých hradbách! V Poličce se bude líbit dospělým i dětem!

Foto: ©Polička

Vyhlídka u Martinů

Se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo – malá světnička ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde se 8. prosince 1890 budoucí slavný hudební skladatel narodil. Jak se žilo rodině Martinů ve výšce 36 metrů nad zemí? Poznáte to sami, pokud vystoupáte po 192 schodech do světničky a také na vyhlídkový ochoz kostelní věže, odkud pověžný ve dne i v noci střežil město proti ohni a nebezpečí. Poličku odtud uvidíte jako na dlani! Z úctyhodné výšky se vám představí hlavní náměstí s barokní radnicí. Na vlastní oči také uvidíte celý prstenec středověkých městských hradeb s devatenácti věžemi, které už několik staletí „chrání“ historické centrum Poličky.

Foto: ©Polička

Unikátní středověké hradby

Chcete si prohlédnout Poličku ze stejných míst jako strážci a obránci města v dobách středověku? Stačí vystoupat na gotické hradby, které patří mezi jedny z nejzachovalejších ve střední Evropě. Mohutné městské opevnění ze 14. století dokázalo v minulosti odradit mnohé nepřátele od útoku na královské věnné město, které založil Přemysl Otakar II. ve 13. století. Hradby o výšce 10 metrů a šířce 2,5 metru zesiluje devatenáct půlkruhových věží. Vystoupat na poličské hradby můžete v rámci komentované prohlídky s průvodci z muzea, součástí které je i návštěva interaktivní expozice o historii města.

Na jaro a léto 2023 jsou připraveny výstavy a akce:

IVO KŘEN – grafika jako poezie – úchvatné linoryty zářící barvami, zajímavými tvary a strukturami
PTÁCI – poslové jara – ptáci, vejce, hnízda, pírka a k tomu plno zajímavostí a aktivit
PTÁCI V AKCI – celodenní nabitý program s ukázkou živých dravců, „ptačí“ pohádkou a tvořením
Dobrodružné toulky světem PAVLA ČECHA – kouzelný svět dobrodružství a snů v obrazech a ilustracích Pavla Čecha s množstvím aktivit a her
HLAVOLAMY – soustředění, přemýšlení, skládání a luštění, ale hlavně velká zábava
Čas pro neobyčejné zážitky – speciální program plný mimořádných a nečekaných zážitků pro všechny věkové kategorie.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA