REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.9. a svátek má Jeroným

Museum Kampa

Museum Kampa

U Sovových mlýnů 503/2, Malá Strana, 118 00 Praha-Praha 1, Česko, Zobrazit na mapě

Od svého slavnostního otevření v září roku 2003 pečuje Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století Františka Kupky a Otto Gutfreunda a o Sbírku středoevropského moderního umění, která hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Museum moderního umění na Malé straně v centru Prahy uchovává uměleckou sbírku Jana a Medy Mládkových, kteří během svého pobytu v exilu, v druhé polovině 20. století, aktivně podporovali tehdejší československé nonkonformní umělce. Stálá expozice je věnována obrazům a kresbám Františka Kupky, který byl na počátku 20. století jedním z průkopníků abstraktního umění, a plastikám kubistického sochaře Otto Gutfreunda.

Museum Kampa je rovněž pořadatelem řady krátkodobých výstav. Těžištěm výstavního programu musea je české a středoevropské umění 60. až 80. let, dílčí výstavy se věnují i současnému umění, designu a architektuře nebo naopak umění klasické moderny.

Návštěvníci také jistě ocení umístění Musea ve výjimečných prostorách historické budovy Sovových mlýnů v samém centru Prahy. Z vyhlídky na vrcholku budovy je naprosto dech beroucí výhled, na který jen tak nezapomenete: Pražský hrad, Karlův most, Národní divadlo i další významné památky budete mít jako na dlani.

Přijďte se přesvědčit sami! Všechny informace naleznete o současných výstavách a dalších akcích najdete na www.museumkampa.cz.

Otevírací doba

pondělí – neděle     10.00 – 18.00

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA