REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Muzeum romské kultury

Muzeum romské kultury

Bratislavská 246/67, 602 00 Brno-střed-Zábrdovice, Česko, Zobrazit na mapě

Navštivte Muzeum romské kultury, unikátní muzejní instituci, jedinou svého druhu v Evropě. Nachází se pouhých 10 minut od centra Brna a jeho měnící se nabídka vybízí k opakovaným návštěvám. Expozice muzea vyniká svou barevností a obsáhlostí.

Jak již název expozice „Příběh Romů“ napovídá, věnuje se kompletní historii Romů od jejich předků ve starověké Indii, přes příchod Romů do Evropy v 11. století, až po události druhé světové války a současnost. V expozici si prohlédnete originální sbírkové exponáty i věrné repliky, které doplňují působivé audiovizuální prvky a dioramata. Expozice je vhodná pro jednotlivce, rodiny i zájmové skupiny.

Muzeum pravidelně obměňuje svou nabídku výstav. Samozřejmostí jsou vernisáže i zajímavé doprovodné programy, komentované prohlídky, edukační programy, workshopy nebo kulturní akce.

Součástí muzea je také kavárna s nápojovou nabídkou a drobným občerstvením a muzejní obchůdek, kde je možné zakoupit originální romské výrobky a upomínkové předměty.

Od roku 2018 je muzeum správcem památníků holokaustu Romů a Sintů v Letech u Písku a v Hodoníně u Kunštátu. Od roku 2019 Muzeum romské kultury převzalo do správy vilu na Velvarské 1, kde buduje Centrum Romů a Sintů v Praze.

Otevírací doba

út-pá: 10:00 – 17:00
poslední vstup do expozice a výstav v 16:15
po a so zavřeno

Kalendář akcí pro toto místo

Muzeum romské kultury
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA