REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.9. a svátek má Jeroným

Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě

Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin

Za Sodovkárnou 2108, 547 01 Náchod, Zobrazit na mapě

Každý z nás se v minulosti s dětským kočárkem důvěrně setkal… Dnes si můžete své vzpomínky osvěžit a potěšit se nádherou těchto starožitných kočárků. V našem muzeu můžete obdivovat vývojovou řadu dětských kočárků, vyrobených v období let cca 1760 až 1970. Je jich již dvě stovky a přibývají další. Výstava kočárků je doplněna v druhém podlaží také houpacími koni, koloběžkami, kolíbkami či sáňkami apod. Expozici doprovázejí i dobové dekorace jako jsou panenky, hračky, pokojíčky nebo různé technickými zajímavosti – především v podobě originálních výrobních patentů.

Před rokem 2014 jsme měli možnost prezentovat svoji sbírku, budovanou od poloviny 90. let 20. století, na ojedinělých výstavách vždy jako část a nikoliv jako celek. Proto jsme se rozhodli využít možnosti přestavby budovy v centru Náchoda a věnovat ji přímo tomuto projektu. Tímto se nám splnilo naše přání předvést celou naši rozsáhlou sbírku jako celek a nabídnout ji návštěvníkům ke shlédnutí. Naším cílem je doplňovat sbírky o výjimečné exponáty z celého světa ať již vyráběné sériově, kusově, nebo takové, které zůstaly svým jedinečným řešením pouze na papíře.

Naším záměrem bylo vytvořit sbírku kočárků tak jak ji v Evropě ještě nikdo neprezentoval a to formou vývoje kočárků ve světě.

Za tento náš záměr resp. vytvoření samotné sbírky v průběhu vice jak 25 let jsme převzali jako soukromí sběratelé ocenění v Pražském Národním Technickém Muzeu které nás společně s Klubem Sběratelů Kuriozit  ocenilo za vytvoření pozoruhodné sbírky.  Mediálně  nás opakovaně prezentovalo ve svých pořadech ČT 1, a regionální televize ,rádia , a rozsah naší sbírky zaujal také vydavatele Pelhřimovské České knihy  rekordů kde je naše sbírka kočárků a pak originálů patentních listin již po druhé prezentována.

Otevírací doba

Denně od 10.00 do 16.00 hodin v sezóně od 15. května do 15. září. Můžete si také dohodnout datum a čas individuální návštěvy. 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA