REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.11. a svátek má Ondřej

Na co si dát pozor při cestě do zahraničí? Pojištění a doklady jsou základ

8. 7. 2021

Pokud se zrovna chystáte na cestu do zahraničí a přemýšlíte nad tím, co dalšího zařídit před odjezdem, budou se vám následující rady opravdu hodit. To nejdůležitější totiž není dostatek oblečení a správný opalovací krém, ale kvalitní pojištění a potřebné doklady.

 

Není zahraničí jako zahraničí

 

REKLAMA

Každý si pod pojmem zahraničí představí něco jiného, ale to nic nemění na tom, že se z pohledu českého občana fakticky jedná o veškerá území za našimi hranicemi. Až překvapivě velké lidí zanedbává přípravy na cesty k našim sousedům a do členských států Evropské unie. Je to špatně! Na cestovní pojištění a pečlivou kontrolu platnosti dokladů byste neměli zapomínat ani při jednodenních výletech na Slovensko nebo do Německa.

 

REKLAMA

Zdá se vám platba pojištění při krátkých cestách jako zbytečný výdaj? Bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A Murphyho zákony fungují spolehlivě. V zahraničí se vám způsobení škody na majetku či zdraví dokáže velmi nepříjemně prodražit. To stejné platí o lékařské péči. Když se rozhodnete srovnat cestovní pojištění online, rychle se přesvědčíte o tom, že těch pár korun vám za klid stojí. Na jednom místě najdete všechny aktuální nabídky včetně finálních cen a podmínek.

 

Slovíčkaření ve smlouvách si hlídejte

 

S výše zmíněnými podmínkami je spojena nutnost si před platbou pořádně pročíst smlouvu. Vždy byste se měli ujistit, že pojištění pokrývá reálná a pravděpodobná rizika. Jinými slovy nemá smysl řešit zpoždění letu, když se do cílové destinace dopravujete autem. Zároveň si dávejte velký pozor na výluky v pojištění. Některé z nich jsou opravdu absurdní a zneužívají slovíčkaření v popisu situací.

 

Pročíst si pojistné podmínky zabere nějaký ten čas, ale vyplatí se to. Dvojnásob to platí v případech, kdy do zahraničí míříte za sportem a adrenalinovými zážitky. Už jen amatérské šnorchlování některé pojišťovny považují za nebezpečné. Do seznamu patří standardně rafting, surfing, lyžování, jízda na koni nebo na čtyřkolkách. Plánujete-li něco z toho dělat, určitě byste se měli pojistit na rizikové sporty. Ty nejodvázanější aktivity nelze v drtivé většině případů vůbec připojistit. Padákem tak raději skákejte doma.

 

Klidně na poslední chvíli

 

Dnešní technologie v čele s mobilním internetem a chytrými telefony zachraňují cestovatele, kteří nechávají vše na poslední chvíli. Sjednat si cestovní pojištění můžete klidně z letiště. Online si porovnáte nabídky, prozkoumáte podmínky a ve finále zaplatíte kartou. Kartičky pojištěných osob vám dorazí obratem do mailu a je hotovo. Když se vám při pobytu v zahraničí něco stane, stačí se ozvat na nonstop asistenční linku, kde vás informují o dalším postupu.

 

 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA