REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Na poznávací zájezd se vydejte začátkem podzimu!

8. 7. 2021

MAROKO-Marrakes-Namesti-Jemaa-El-FnaPrázdniny se pomalu chýlí ke konci, děti jdou zpátky do školních lavic, do měst se navrací běžný život a na obrazovky se derou nekonečné seriály…  Jak si zpestřit blížící se podzim? Kde se dá ještě ohřát, vykoupat a zažít trochu té exotiky voňavých dálek? Zkrátka, kam vyrazit na poznávací zájezdy?


Maroko – pohádka tisíce a jedné noci nedaleko Evropy

Jemný písek nádherných pláží, mírný větřík a všudypřítomná omamná vůně marockých pokrmů… Země kde se dá objevovat mnohé – příroda i kuchyně ve vzájemné harmonii.  Evropané jsou okouzleni vyspělou arabskou kulturou, především pak královským městem Marrakéš s velkolepými stavbami, opečovávanými zahradami a stísněnými křivolakými uličkami.  Město je obklopeno necelých dvacet kilometrů dlouhými hradbami s několika bránami. Najdete tu nejznámější a největší místní mešitu Kutubíja s více jak 70m vysokým minaretem. Žízeň můžete, beze strachu, zahnat čerstvými pomerančovými džusy, zábavu obstarává pouliční divadlo, zaklínači hadů, tatérky heny či vykládači osudu. Odpočinek z ruchu pulzujícího města si užijete v oblíbeném letovisku Agadir, jednoho z nejmalebnější marockých letovisek. Kromě koupání v čistém moři, je zdejší dlouhá pláž s pěší promenádou jako stvořená pro večerní procházky nebo raní jogging. A co si přivézt z dovolené v Maroku za suvenýr? Zázrak jménem arganový olej, všelék, jenž se řadí mezi nejcennější oleje na světě. Stromy Argánií jsou velmi vzácné, nenajdete je nikde na světě, a proto jsou pod ochranou UNESCO.

REKLAMA

MAROKO-Agadir
Agadir – populární moderní letovisko v Maroku.

MAROKO-Marrakes-Market-stall-with-fruits-on-the-Jemaa-El-Fna-square
Voňavý ovocný trh v Marrákeši.

REKLAMA

Portugalsko – za poznáním na víkend i na týden

Portugalsko je neprávem opomíjená země. Jen hlavní město Lisabon se dá procházet několik dní a stále je plné překvapení. Zapomeňte na Paříž či Řím, Lisabon má pohodu i šmrnc! Synonymem pro toto město by mohlo být sousloví „spletité uličky nahoru a dolů“. Nevšední atmosféra, kterou nezažijete v žádném jiném evropském městě. Romantika úzkých klikatých uliček, výstup ke hradu San Jorges, snad nejnavštěvovanějšímu místu města a nádherný výhled na širokou řeku s jejími mosty udělají své. K tomu si představte nedaleký vyhlášený bleší trh, kde koupíte snad všechno na světě. Děsí vás návštěva města, které je na tolika kopcích? Obyvatelé jsou pohodáři, nebo spíše pohodlní a zřejmě proto tu mají systém historických výtahů. Zničení z výšlapů tedy nebudete. Lisabon si jednoduše zamilujete, a pokud v Portugalsku strávíte více, jak pár dní vydejte se objevovat krásy této země třeba do města Portimao. Nedaleko se zde nachází pláž Praia da Rocha, jedna z nejkrásnějších pláží, kterou můžete v Evropě vidět.

LISABON_Rossio-square-Lisbon
Praça Rossio – krásné a populární náměstí v centru Lisabonu.

LISABON_Lisbons-Gloria-funicular-classified-as-a-national-monument-opened-1885-located-on-the-west-side-of-the-Avenida-da-Liberdade-connects-downtown-with-Bairro-Alto
Elevador da Glória –  lanová dráha otevřena pro veřejnost v roce 1885 je dodnes funkční.

LISABON
Libanon – romantika úzkých klikatých uliče i krásných výhledů.

Kuba – země automechaniků a ráj amerických vetránů

Na Kubu se jezdí za krásným mořem, písečnými plážemi, exotickou atmosférou, veselými lidmi, slavnými kubánskými rytmy, kvalitními doutníky, bílým rumem a za parádními automobily. Právě legendární automobily jsou poslední dobou na ústupu, a tak zbývá pravděpodobně jen pár let, kdy bude Kuba tím, čím je dnes. Místem, kde se zastavil čas, místem, kde má každý houpací křeslo a před nepříliš vzhledným domem mu stojí klenot tzv. „máquinas“ česky řečeno „bourák, kára, či fáro“. Dovolenou na Kubě se rozhodně nevyplatí odkládat!

CUBA_A-blue-and-white-1950s-American-car-still-running-on-the-streets-of-Cuba
Stará americká auta jsou živoucím muzeem celé Kuby.

CUBA_The-famous-beach-of-Varadero-in-Cuba
Varadero – jedno z největších kubánských letovisek nedaleko hlavního města Havany.

CUBA_Cathedral-in-Havana
Katedrála San Cristóbal de La Habana v hlavním městě.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA