REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Naučte se konečně cestovat bez starostí

8. 7. 2021

androz-bahamas-2-1398655-1919x1278Cestování pro radost a za zábavou je pro mnoho lidí nejen něčím trochu nevšedním a lákavým, ale také stresujícím. Především pokud se vydáváte do zahraničí, vždy se jedná tak trochu o krok do neznáma. Ovšem některé jistoty si můžete zařídit už doma. Skvělým příkladem je cestovní pojištění.

Proč si pořídit cestovní pojištění?

Tento předvídavý krok je zárukou toho, že v případě onemocnění nebo úrazu při cestě nebudete mít problémy s úhradou léčebných výloh. Primárně je cestovní pojištění určeno k pokrytí lékařských výloh. Zahrnuje tedy běžná ošetření, zlomeniny i případné komplikovanější úrazy a onemocnění. To je velmi důležité, možná si totiž ani neuvědomujete, že tyto výdaje mohou v případě náročného ošetření a dalších lékařských služeb dosahovat řádově desítek až stovek tisíc korun. I nejlevnější varianta cestovního pojištění kromě jiného pokrývá také převoz do České republiky pro případ vážného poranění nebo i úmrtí.

Pár základních informací o cestovním pojištění

Přemýšlíte nad tím, zdali si výhodné cestovní pojištění před cestou do ciziny pořídit? Určitě byste si měli přečíst následující řádky a zamyslet se nad svým rozhodnutím:

REKLAMA

  • Jedná se o dobrovolnou službu, nejčastěji využívanou při cestách do zahraničí

  • Jde o smluvní vztah mezi pojišťovnou a pojištěnou osobou (pojištěncem) zaručující náležitou ochranu v rámci lékařských výloh

  • Pojištění je možné uzavřít tak, aby platnost smlouvy pokrývala každý den vašeho pobytu mimo Českou republiku

  • Při sjednání cestovního pojištění pro více osob nebo rodinu lze vyjednat u většiny pojišťoven zajímavé slevy

  • Pozor! Pokud máte obavy, že by vaše cestovní kancelář nemohla dostát svým závazkům plynoucím z cestovní smlouvy, je pro vás ideální pojištění proti úpadku CK

Cestovní pojištění si můžete vybrat online

Pokud nechcete obíhat pojišťovny ani ztrácet čas telefonováním, můžete využít jednoduchý a praktický nástroj – online srovnávač. Při jeho použití snadno porovnáte nabídku hned několika pojišťoven a vyberete tu, jejíž podmínky vám budou nejlépe vyhovovat. Je třeba uvést i charakter vaší cesty nebo pobytu v zahraničí, protože jiné podmínky a požadavky budou u rodinné dovolené a jiné u výletu se zaměřením na adrenalinové a extrémní sporty. Ušetříte tak svůj drahocenný čas a současně zvolíte tu opravdu nejlepší dostupnou nabídku na trhu s cestovním pojištěním.

Parametry pro správný výběr

Na prvním místě by pro vás měl být takzvaný sumář lékařských výloh, které pojištění pokrývá. Ten může zahrnovat například operace, hospitalizaci, ošetření u zubního lékaře, rychlou lékařskou pomoc a další. Je možné také základní krytí rizik rozšířit o nejrůznější přidružená připojištění. To znamená, že i do levného cestovního pojištění do zahraničí je možné zahrnout kromě zdravotních specifikací například pojištění zavazadel proti ztrátě nebo odcizení, pojištění odpovědnosti za škodu nebo pojištění trvalých následků úrazem. Dbejte na dostatečné pojistné limity pro léčebné výlohy, které zahrnují i převoz, ošetření nebo podávání léků. S vhodně sjednaným cestovním pojištěním si pobyt v zahraničí jistě užijete s pocitem bezpečí a pohody.

REKLAMA

 

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA