REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.11. a svátek má Ondřej

Nejen pro ty, kdo chtějí prohlídku jeskyní spojit s dalším zážitkem aneb než skončí prázdniny…

8. 7. 2021

Novinkou pro náročné milovníky adrenalinu a fyzicky zdatné jedince je od 1. července otevřená nová prohlídková trasa na dno Sloupsko-šošůvských jeskyní s názvem Po stopách Nagela.
Prohlídka trvá dvě až tři hodiny. Organizátoři doporučují vhodné oblečení a gumáky, bude třeba lézt po žebříku Karla Absolona a zdolat část trasy i po čtyřech nebo plazením. Přilba a svítilna
bude zapůjčena každému návštěvníkovi.

Koněpruské jeskyně nabízejí prohlídku zpřístupněné trasy tak, jak ji viděli jen jeskyňáři, tj. s osvělením pouze baterkami, které si nesou návštěvníci sami. Baterkové prohlídky se konají každé poslední pondělí v měsíci po celou návštěvnickou sezónu 2012.

Až do konce října si mohou návštěvníci ve Zbrašovských aragonitových jeskyní, které se nacházejí v Lázních Teplicích nad Bečvou, prohlédnout výstavu současného figurálního sochařství s příhodným názvem Švihák lázeňský.

REKLAMA

Ve druhé polovině prázdnin pořádá Správa Jeskyně Výpustek v Moravském krasu v pátek 10.8. a 24.8.2012 speciální prohlídku jeskyně s názvem Oživená historie.

Pro milovníky netopýrů pořádá v pátek 24. srpna Správa Jeskyně Na Špičáku Evropskou noc pro netopýry.

REKLAMA

Návštěvu Chýnovské jeskyně obohatí v pátek 31. srpna koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

Příjemnou novinkou pro milovníky podzemích krás je také slevová akce, která umožňuje navštívit jednu ze tří jeskyní s 20% slevou. Podmínkou pro získání slevy je předložení vstupenky z předchozí prohlídky jakékoli jeskyně Moravského krasu.
Více podrobností o slevě naleznete zde.

Aktuální provozní doby, termíny akcí, kontakty, možnosti rezervace vstupů a mnoho detailních informací o všech čtrnácti jeskyních můžete vyhledat na oficiálních internetových stránkách Správy jeskyní ČR www.caves.cz nebo www.jeskynecr.cz a na Facebooku facebook.Správa_jeskyní_ČR.
Akce na tento víkend

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA