REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 6.12. a svátek má Mikuláš

Nejzajímavější památky v Mexiku

9. 7. 2021

Na světě je bezpočet krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je také Mexiko. Tato destinace je exotická sama o sobě. Země plná možností, objevování a jedinečné atmosféry. Nabízí jak poznávání historických pamětihodností, tak přírodních dominant. Výjimkou pochopitelně nejsou ani pláže a moře. Zkrátka od každého něco.

Co by vám v Mexiku rozhodně nemělo ujít?

Mexiko, to pochopitelně není jenom hlavní město s názvem Mexico City, kde na druhou stranu objevíte přemíru zajímavostí a památek. Pokud se na tuto destinaci podíváme globálně, lze jmenovat hned několik originálních působišť, která se musí stát vaším cílem.

  • Náměstí Plaza de la Constitución
  • Kukulkánova pyramida
  • Palác Palacio Nacional
  • Historické centrum Puebly

Ve výčtu těchto zajímavostí by šlo pochopitelně pokračovat, což mimochodem dokazuje průvodce pro Mexiko. My však v následujících řádcích budeme ještě více konkrétnější a zaměříme se na jedno z populárních měst.

REKLAMA

Poznejte Cancún od A až do Z

Dalším zajímavým místem pro vás může být město zvané Cancún. To se nachází v jihovýchodní části Mexika. Právě tato metropole, včetně samotného okolí je doslova protnuta zajímavostmi, které rozhodně stojí za návštěvu. Jen pro představu můžeme zmínit ty nejpopulárnější z nich.

  • Palenque
  • Garrafon Park
  • Uxmal
  • El Rey Ruins
  • Mayan Museum

Tohle všechno si vás podmaní buď svou sáhodlouhou historií nebo jedinečnou atmosférou. Mexiko je zkrátka plné takových míst připravených uspokojit jakéhokoliv cestovatele. Ať už máte rádi povalování na pláži, toulky přírodou nebo toužíte po historických památkách.

REKLAMA

Bezpečnost na prvním místě

Jestliže chcete do Mexika vyrazit kompletně připraveni, neměli byste opomíjet ani na ty nejmenší detaily. Na mysli máme bezpečnost v Mexiku. I když jste o této zemi slyšeli možná všelicos, při dodržování několika základních věcí se stane bezpečnou i pro vás samotné. O bezpečnosti ostatně vypovídá i průvodce pro Mexiko, který obsahuje řadu ostatních informací týkajících se počastí, víza, očkování a měny. Tak neotálejte a užijte si nadcházející dovolenou se vším, což se vám v Mexiku rozhodně podaří. Stačí si vybrat jen ten správný zájezd do vybrané oblasti.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA