REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Objevujte řecké ostrovy, objevte Samos

8. 7. 2021

Řecké ostrovy jsou všeobecně velmi oblíbené, chcete-li se vyhnout turisticky nejexponovanějším místům, vsaďte na ty méně známé s osobitou atmosférou. Takový je i Samos.


Zájezdy na Samos
, obzvláště zelený ostrov, plný olivových hájů i vysokých borovic s křišťálově čistým mořem lemovaným plážemi jak písečnými, tak oblázkovými je to pravé místo pro letní dovolenou. Právě příroda a velké množství skvělých pláží je jedním z důvodů proč toto kouzelné místo stojí za to navštívit. Mezi ty nejkrásnější pláže patří Kokkari, Lemonakia, Mykali a Tsamadou. Ačkoli se jedná o pláže turisticky vyhledávané i tak mají malebnou atmosféru. Ostrov má také pláže, které jsou na první pohled skryté a je nutné se k nim vydat autem či pěšky i několik kilometrů, ale odměnou za procházku olivovými háji vám pak bude naprosté soukromí a scenérie hodná časopisu National Geographic. Taková je například odlehlá pláž Megalo Seitani, která se nachází na východ od městečka Karlovassi.

 SAMOS_Greek-yogurt

REKLAMA

Samos to není pouze nádherné koupání, ale také prvotřídní řecká kuchyně. Právě zde se vyrábí nejlepší víno typu muškát, které odebírá samotný Vatikán. Dalšími pochoutkami tohoto ostrova jsou olivový olej, plody moře, med či jogurt. Nevěřili byste, co se z těchto relativně obyčejných surovin v prvotřídní kvalitě dá ukuchtit za dobroty. Vliv na místní kuchyni má i nedaleké Turecko a tak o gastronomické zážitky rozhodně není nouze.

SAMOS_MONASTERY_SPILIANI_01

REKLAMA

Na své si přijdou i milovníci historie. Celý ostrov je doslova zasypán památkami (některé jsou skutečně neodkryté). Za prohlídku stojí Eupalionský kanál, chrám Heraion, ale i Pythagorova jeskyně, pojmenovaná po zdejším slavném matematikovi a filosofovi.

Pro Čechy je Samos zatím neobjeveným místem a tak neváhejte a při hledání last minute Řecko si tento ostrov určitě nenechte ujít.

SAMOS_Flowers-on-a-Beach-Samos-Island

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA