REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Pět důvodů, proč strávit dovolenou v Egyptě

V posledních letech si Češi oblíbili dovolenou právě v Egyptě. Ročně sem zavítá desetitisíce našich obyvatel, aby se ohřáli u Rudého moře. V čem je Egypt oproti jiným přímořským destinacím tak jedinečný? Co může svým turistům nabídnout?

 1.     Starověké památky

Egyptské památky nemají ve světě konkurenci. Starověcí Egypťané byli pilní a hlavně šikovní stavitelé. Velké množství jejich staveb se dochovalo až do současnosti. Důkazem toho jsou pyramidy v Gíze, které  patří k sedmi divům světa a jako jediné z těchto divů si  je můžete prohlédnout na vlastní oči. 

Návštěvnické oblibě se těší také Abú Simbel –gigantický  chrám vytesaný do kamene a přemístěný kvůli stavbě  Asuánské přehrady. K dalším neopomenutelným  místům patří Údolí králů a královen, Karnak, Luxor a  samotné město Káhira.

REKLAMA

2.     Přírodní krásy

egypt

Je až nespravedlivé, co matka příroda Sinajskému poloostrovu nadělila. Vyprahlá poušť možná

REKLAMA

 někomu nepřijde záviděníhodná, ale její atmosféra je díky písečným dunám vskutku nádherná. Mnohem záviděníhodnější jsou však korálové útesy na dně Rudého moře, které skrývají množství barevných ryb a jiných roztodivných živočichů. Žádného milovníka potápění nenechají v klidu.

3.     Letní atmosféra po celý rok

Když se člověk potřebuje v zimě alespoň na chvíli schovat před mrazy, Egypt nabízí to správné útočiště.  Ani v zimě teplota neklesne pod příjemných 25 °C a slunce zde svítí 300 dní v roce.

4.     Orientální kultura

 

Cestovatele nejvíce láká odlišná kultura v Egyptě. Egypťané jsou islámští věřící, kteří mají své tradice a společenská pravidla. Nejen pro Čechy jsou zážitkem pravidelné modlitby v mešitách a striktní dodržování půstu při Ramadánu.

egypt2-1

 5.     Exotická dovolená za dostupný peníz

Při výběru dovolené řada lidí hledí na cenu. Chtějí poznat co nejhezčí destinace za co nejpřijatelnější ceny.  A právě to Egypt nabízí. Zájem je však veliký. Chcete-li  si užít luxusní hotel a pokoj s výhledem na moře, je  dobré zaplatit si zájezd předem a nečekat na poslední  chvíli. Mnohé cestovní kanceláře nebo agentury navíc  nabízejí nákup na splátky, díky jemuž si můžete výdaj  pohodlně rozložit do několika měsíců, a vaše dovolená  bude vskutku stát za to. 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA